Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Vyberte si své přírodní afrodisiakum

Tak obyčejné plody... s vesmírnou silou
Rajské jablíčko, někdy zvané také jablko lásky, společně s nasekanou bazalkou je nenápadným ale dokonalým afrodisiakem pro ženy. Přibližně stejný účinek poskytuje banán s enzymem bromelainem, který zvyšuje libido u mužů. Navíc je dobrou zásobárnou draslíku a vitamínu B a riboflavinu, který zvyšuje celkovou energičnost organismu. Celer možná není to první jídlo, na které si vzpomenete, když se řekne sex, ale je to až neuvěřitelný zdroj sexuální stimulace. A to díky hormonu androsteronu, který se bez zápachu vylučuje mužským pocením, čímž nenápadně tká síť pasti okolo každé ženy. Celerovou polévku s oblibou vařila sama madam de Pompadour svému králi Ludvíku XV. a to k oboustranné spokojenosti. Pro párové povzbuzení sexuálních vášní se doporučují pokrmy s česnekem. Ten zase obsahuje látku zvanou allicin, která zvyšuje tok krve v pohlavních orgánech. Nahradit ho můžete méně aromaticky agresivním ale stejně účinným křenem.
 
Datle a Fíky ... afrodisiakem od nepaměti
Arabské ženy používají již po staletí jako afrodiziakum datle. Rozetřené je přidávají mužům do prvního šálku kávy. Muži ženám naopak s oblibou nabízejí pecky z datlí. Fíky zas obsahují množství rozmanitých aminokyselin, které ve své kombinaci zvyšují libido a znásobují sexuální výdrž. Aztékové nazývali avokádo "strom varlat." Skutečně, když se na toto ovoce podíváte, jistá podobnost tu je. Obsahuje vitamín B6, který zvyšuje produkci mužských hormonů a draslík, který  zase pomáhá regulovat ženskou štítnou žlázu. Milenci by si měli společně dopřávat také chuti pečených kaštanů posypaných pepřem a solí, sladkých mandlí nebo pistácií, případně cukrem posypaný pórek nebo kokořík.

Sladká čokoládová klasika
Za velice erotizující se od nepaměti považuje čokoláda, zvláště připravená jako nápoj, čokoládový krém a nebo v kombinaci s nějakým afrodiziakálním ovocem. Čokoláda vedle své sladké svádivé chuti, která sama rozdmychává bujnou fantazii, obsahuje také látku teobromin, která je velmi podobná kofeinu a stimuluje výdrž.  S láskou se odedávna pojí také med — medové týdny či měsíc medový, jak se nazývá období líbánek po svatbě, se odvozují od této sladké pochutiny.
 
Francouzské femme fatale jedí lanýže 
Ve Francii se ženám doporučují lanýže s pepřem, což za jistých okolností může učinit ženy něžnějšími a roztomilejšími. Pro francouzské pány jsou pak před nocí plnou vášně určeny ústřice, jedno z klasických "sexuálních jídel". Ústřice mají hodně zinku, který podporuje produkci spermatu a testosteronu a také dopaminu, hormonu, který je znám svými pozitivními účinky na libido. Kluzkým povrchem připomínají ústřice ženskou vagínu, probouzejí tak fantazii, která je nakonec pro sexuální radovánky potřeba nejvíc.

Babky kořenářky dobře vědí...                                                          
Židovský Talmud radí: "Chceš-li být silný v milování, užij jeden a půl unce šafránu (asi 50 gramů), rozetřeného ve víně." Do vín se ostatně od pradávna přidávaly všelijaké kořeněné přísady. Nejznámější jsou odvar z kopíčka královského, z kořene syřišťové byliny, nebo vymačkaná šťáva z horní cibulky devatera odění. Pánové na plesech a jiných zábavách svým unaveným něžným protějškům s oblibou do vína přisypávali najemno utlučené jasanové semeno, semeno bavlny nebo šalvěje a někdy i utlučený kořen ďáblíku. Utlučený hřebíček je nutno naopak přimíchávat do mléka. Moderní kuchyně upřednostňuje před nocí lásky lehce kořeněné orientální pokrmy. Ta pravá koření jsou: vanilka, skořice, rozmarýn, hřebíček, máta, pepř, zázvor, šalvěj, koriandr, saturej, muškátový oříšek a čili. Nejenže vzbuzují chuť na připravené jídlo, ale vzbuzují také sexuální apetit, neboť podporují prokrvení pohlavních orgánů a ovlivňují vegetativní svalstvo.

Malý tip na svádějící afrodiziakum
Rozetřete v poměru 1:1 strouhaný čerstvý zázvor s cukrem. Lehce štiplavou, citrónově chutnající substanci pak po troškách přidávejte do pokrmů. Kandovaný zázvor si také můžete rovnou koupit — běžně bývá nabízen jako zákusek v čajovnách.

KV - Ilustrační foto:flickr.com 

Přihlášení