Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Všechny zaručené tipy, jak se zbavit škytavky

Všechny zaručené tipy, jak se zbavit škytavky

   Škytat začneme, když velký sval u žaludku zvaný bránice vypadne z rytmu, jinak řečeno, dostane křeč. Přinutí nás zalapat po dechu. Když vzduch naplní plíce, mozek odešle zprávu do hrdla: "Dost!!!" naše hlasivky ­se přimknou k sobě. Bránice ­se snaží nás přinutit,abychom dýchali, zatímco ústa a hrdlo se brání přístupu vzduchu. Proud vzduchu narážející na hlasivky udělá při každém trhavém pohybu bránice podivný zvuk ... škyt.Většinou je škytavka úplně normální jev a jakmile se bránice vrátí do pravidelného rytmu, po chví1i ustane. Jeden účinný lék proti škytavce není, pouze rady, které již vyzkoušeli jiní a osvědčily se. Čím si tedy pomoci při snaze zastavit škytání?

... citronem
Pro naše předky byl citron všelékem. Vymačkejte si citron přímo do úst – stačí tak pět kapek – a rozlučte se se škytavkou
... zastavením dechu
Asi jste si už všimli, že úlek či jiná silná emoce zastaví rázem škytání. Namísto toho, abyste své okolí žádali o šokující informace či pokusy vás co nejvíce vyděsit, zkuste soustředit veškerou pozornost na omezení dechu. Co nejvíce vydechněte, zadržte dech a soustřeďte se 20 sekund na jeden podnět – štípněte se třeba do malíčku. Po 20 sekundách by měla škytavka zmizet. Zkuste také pravidelně dýchat do sáčku - 3-5 minut.
... pitím v předklonu
Položte na kuchyňský stůl plnou sklenici vody, skloňte se k ní a začněte pít. Přitom dýchejte nosem a pomalu se zvedejte, stále však pijte vodu malými doušky. Tato metoda sice působí trochu směšně, ale účinně vás zbaví škytavky.
...  leknutím se
Máte-li v domácnosti někoho, kdo škytá poměrně často, pomozte mu tím, že ho vylekáte. Škytajícímu se dech na chvíli zastaví, bránice se vzpamatuje a „hodí se do normálu“. Zkuste na něj tedy nečekaně vybafnout, upusťte poklici na dlaždičky nebo mu před obličejem práskněte papírový sáček.
... cukrem a octem
Pokud nechcete vypadat směšně a nevadí vám ocet, vyzkoušejte jiný způsob. Namočte kostku cukru do vinného octa, nechte ji rozpustit pod jazykem a při tom zlehka polykejte. není to vůbec dobré, ale co by člověk neudělal, aby se zbavil škytavky...
... štípnutím do ucha
Když dostalo škytavku některé z dětí, které hlídala stará chůva, jemně ho štípla do ušního lalůčku. Překvapení spojené s mírnou bolestí znamenalo okamžitý konec škytavky.
... čichání různých vůní či par                                                               
Nasajete-li z hluboka vůni parfému, květiny či nějaké potraviny, zaměříte tak pozornost svého těla na jiný smysl. Pravidelným nasáváním příjemné vůně uklidníte nejen plíce, ale i svou mysl, která se pozvolna a automaticky vrátí do původního režimu a vyšle i bránici signál, aby už toho nechala..
... odříhněte si
Naučili jste se také v dětství krkat, kdykoliv se to z uličnických důvodů hodilo? Při snaze zastavit škytavku by se vám tento dětský zlozvyk mohl hodit. Zkuste to tedy, lépe ale o samotě nebo nejdříve varujte své okolí.
... masáž reflektogenních zón
Zkuste si jemně mnout senzitivní oblast bloudivého nervu, který je právě při škytání podrážděný – prochází bránicí asi 2 – 3 cm nad žaludkem.  Podle rad lékařů pomáhá také tlak na oční bulby.
... a co radí lékař?
Změňte hloubku a frekvenci dýchání. Zkuste dýchat velmi zhluboka a pomalu, na dýchání se soustřeďte celou myslí a celým tělem. Nebo naopak své dýchání zrychlete a zintensivněte. Změňte polohu těla, jestliže jste se dosud pohybovali, postavte se na chvíli v klidu na jedno místo nebo naopak, začněte se pohybovat a to třeba i velmi rychle. Zkuste si také lehnout a zvednout nohy do vzduchu.

     KV                                              ILustrační foto:sxc.hu

Komentáře

Kamarad měl skytavku

Kamarad měl skytavku v hospodě. Nepomohlo pití v zaklonu, ani pricuchani parfemu( to se mu zvedl), ani masirovani konecniku, ani citron a pana kování. Nakonec pomohlo zadržet dech a polykat na prázdno. Me osobně pomáhá polykat v zaklonu nebo deep throuth. Jednoznačně. ;)

Škytavky

Moje babička s prababičkou mi dávali jako malé kostku cukru a pokapaly ji Alpou. Obě se smály, když jsem se po požití křenila, ale škytky byla pryč. Dnes, je mi 50let, jsem dostala škytavku, zadržení dechu, masírování konečníku, ani vzpomínky na bílé koně mi nepomohly. Po půlhodině škytání jsem sáhla po kostce cukru a z lékárničky Alpu a nakápla ji na cukr. Škytka je pryč. Možná babský recept, ale funguje po léta...

Děkuji za radu dát si cukr

Děkuji za radu dát si cukr s octem. Sice to nebylo moc příjemné, ale byla to moje poslední naděje.. Vyzkoušela jsem všechny monžné triky jak se jí zbavit, ale zabralo jenom tohle. Moje škytavka trvala od rána do teď..

Další způsob jak zastavit škytavku

Mám tu ještě jeden způsob. Když Vás chytne škytavka, zhluboka se nadechněte a se zadržením dechem třikrát polkněte. Není to sice lehké, ale někdy to zabere.

Dobrý den, mi pomohlo od

Dobrý den,
mi pomohlo od silné škytavky vypít zvolna sklenici vlažné vody vestoje se zdviženýma rukama nad hlavou...je k tomu třeba druhého člověka, který vám dává pít :-).
Škytání okamžitě přestalo a dostavilo se znovu až za 2 hodiny, opakoval jsem tuto proceduru a pak už stačilo jen zvednout ruce...

Cukr a Ocet

zpusob lecby cukrem a octem doporucuji jedinej spusob co na 95% pomuze ,ale tu chut vam nepreji xD

Přihlášení