Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Vedlejší práce - jaké máte možnosti?

Vedlejší práce - jaké máte možnosti?

Jednorázová brigáda
Specializované personální agentury denně na svých stránkách aktualizují velké nabídku, na kterých si vhodnou „jednorázovku“ můžete rovnou také zarezervovat. Nejčastěji nabízené brigády jsou – kancelářský úklid, pokladní a pomocná síla v supermarketu nebo práce v McDonaldu. Výdělky se  pohybují v rozmezí 50-150 Kč na hodinu a termíny směn si můžete vybrat sami.
   
Dlouhodobá spolupráce
Dlouhodobá brigáda se uzavírá písemnou dohodou o pracovní činnosti a je vhodná pro všechny, kteří mají vedle svého hlavního zaměstnání dostatek času pro práci na poloviční či ještě menší úvazek. Například studenti, specializovaní na počítače a programování, tak již mnohdy pracují pro svého budoucího zaměstnavatele. Při takovéto dohodě za vás zaměstnavatel musí odvádět sociální a zdravotní pojištění.
 
 

Přímý prodej
Při přímém prodeji určitého zboží jste pány svého času, ale pozor, tomuto oboru se věnuje i velké množství podvodných společností! Bát se nemusíte práce pro ověřené kosmetické společnosti jako je Avon či Oriflame, kdy si jako jejich dealerka můžete přijít na slušný a stálý výdělek - 500 – 5 000 Kč měsíčně podle Vaší vlastní aktivity. Horší je to se společnostmi „mnoha úrovňového prodeje“. Prodávají cokoliv, co se prodat dá – tajemné léčivé produkty, ale často také „prázdné informace“a trží především z množství lidí, které jako nové dealery zlákají. Vám naslibují horentní sumy za to, co prodají další lidé, které pro systém získáte.
 
Roznášení letáků
Tato brigáda může být celoroční a mnohdy je skutečně na vás, kdy a jak daný materiál roznesete. Práce je vhodná také pro studenty a důchodce - s vozíčkem, ve kterém se dá reklamní materiál přepravovat, není fyzicky náročná. Nejjednodušeji tento typ práce získáte, zeptáte-li se na poště ve vašem městě. Vyberte si lokaci s hustou bytovou zástavbou nebo panelákové sídliště. Práce tam jde rychleji od ruky a vydělat si můžete i slušných 5000 Kč měsíčně.

Práce z domova
Možnost práce doma je výhodná oboustranně – pro firmy i zaměstnance. Firmy získají nižší náklady, zaměstnanci mají možnost vhodně kombinovat práci i rodinu. Práci domů si můžete vybrat manuální – obálkování, výrobu dekorací a bižuterie nebo práci na počítači a internetu, která je dnes velmi oblíbená. Znalost práce na počítačích postačí průměrná, zadáváte do něj například vyplněné dotazníky, popisky ke zboží nebo odpovídáte na dotazy klientů. Tato práce je často kombinovaná s teleworkingem, kdy obvoláváte klienty nebo se snažíte získat další zákazníky.
 
Pojišťovací poradce
Finančního a pojišťovacího poradce můžete dělat na dohodu o provedení práce a po zapracování můžete přejít do pracovního poměru. Každá banka na svých stránkách inzeruje volná místa a podmínky spolupráce. Odměna v podobě provizí se pohybuje minimálně kolem 4 000 Kč měsíčně.

Práce pro neziskovou organizaci
Chcete-li si nejen přivydělat, ale mít také dobrý pocit z prospěšné práce, zkuste se podívat na www.neziskovky.cz. Zde nabízejí neziskové organizace brigády a poloviční úvazky po celé ČR na pozicích asistentů handicapovaných, streetworkerů, sekretářek.
 
Telemarketing
Jedná se o nenáročnou práci pro všechny, kteří jsou alespoň trochu komunikativní. Při telemarketingu nabízíte zboží, nejčastěji z oboru zdravotní péče, a oslovujete možné zákazníky. Pracovat můžete třeba tři hodiny dopoledne, minimálně 10 hodin týdně a vyděláte si příjemných 1000Kč týdně.

Prodej nepotřebných věcí
Na internetu se velmi rozmnožili stránky, na kterých můžete nabídnout k prodeji všechno, co máte a nepotřebujete nebo se vám nehodí. I to je způsob, jak si přijít ke slušnému přivýdělku! Na www.aukro.cz či www. sbazar.cz zkuste vysledovat, o co je největší zájem a pak zapátrejte na své půdě či ve sklepě, neskrývá-li nějaké zpeněžitelné poklady.

Komparz
Jedním z velice oblíbených a výnosných „vedlejšáků“ je práce jako komparz u filmu či pro reklamní agenturu. I u nás je již mnoho specializovaných personálních agentur na nábor komparzistů. Vy se jen přijdete zaregistrovat, v agentuře si vás vyfotí, zařadí do databáze a kontaktují vás v případě, že si vás nějaký filmařský tým vybere ke spolupráci. Za jeden natáčecí den si můžete přijít na velice hezkých 1000 Kč.

  KV                                                      Ilustrační foto:photoxpress.com

Přihlášení