Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Talismany a amulety pro každé znamení

Talismany jsou staré jako lidstvo samo. Původně se používaly k dodání síly, chrání před nebezpečím, kletbou a zlými silami. Mají přinášet štěstí, zdraví, prosperitu a také lásku. Talismany bývají nejčastěji nošeny na těle nebo například v kapse, peněžence, jako přívěsek na klíčích či pověšeny v autě jako ochranný amulet na cestách.

BERAN 
Pro aktivního, rychlého Berana jsou důležité ochranné amulety, protože často riskuje a je hodně v pohybu. Dobrou volbou je zlatá podkova – symbol štěstí a klidu. Spirála, která přináší pocit nekonečnosti a opakujících se cyklických dějů v našem životě a je to také ochranný znak. Také malý pásek z kůže a vlny nebo ze stříbra a mědi je vhodným talismanem. S takovým páskem na ruce se lidé ve znamení Berana lépe otevřou citu a lásce.

BÝK
Býci ocení zlatou berušku jako nositelku úspěchu, štěstí a prosperity. Většinou se nosí na krku jako přívěsek nebo také jako brož. Perleťově zbarvená mušle na koženém pásku nebo obrázek dle fantazie pověšený na stříbrném drátku vlastnoručně vyrobený jsou tím správným talismanem lásky pro Býka.

BLÍŹENCI
Těkaví a nestálí Blíženci, hledající neustále různé zprávy, informace a novinky, jistě ocení klíč, který symbolicky otevírá bránu poznání a vědění. Také kříž, který je jedním z nejstarších symbolů, který se používal téměř ve všech starých náboženstvích a kulturách.
Ideální pro přivolání lásky je růženín třeba jako přívěsek nebo v prstýnku. Důležité je občas jej pevně sevřít v dlani a soustředit se.

RAK
Pro citlivé znamení Raka jsou talismany i amulety velmi důležité. Především je to želva jako symbol pevného bodu, na kterém je ukotven náš svět. Je také znakem dlouhověkosti a přináší svému nositeli moudrost, životní optimismus a nadhled. Lásce pomůže fotka milované osoby v těsné blízkosti například v medailonku.

LEV
Pro znamení Lva je nejlepším talismanem slunce jako znak záře, energie a síly jedince. Drak jako královský symbol moci a nadvlády podle čínských pramenů napomáhá k dlouhověkosti a zdraví. Dále také slon, který je symbolem šťastného života. Drobná mince na řetízku pomůže toto znamení zbavit strastí lásky a naopak - lásku naplnit.

PANNA
Nejvhodnější pro Pannu je kamínek, který se vám zalíbí na procházce. Častěji se koukejte po cestě a stejně tak, jak najdete svůj kamínek, později najdete i svoji lásku, pokud tento kamínek budete mít stále při sobě. Dále je to také květina lilie, která představuje nevinnost, čistotu a věrnost. Svého nositele vede k poklidnému a věrnému životu v lásce. Je také symbolem víry ve vyšší dobro.


VÁHY
Znamení Vah potřebuje dostatek lásky a přijetí. Vhodným amuletem je pro ně srdce, které představuje lásku a zamilovanost. K podpoře důvěry a naděje pro pozitivní životní vývoj je vhodným talismanem hvězda a čtyřlístek. Musíte najít čtyřlístek jetele. Sušený jej noste v medailonku. Můžete si však pořídit čtyřlístek i jako šperk.

ŠTÍR
Nejlepším talismanem pro toto znamení je jejich symbol štír, který jim připomíná sílu jejich nezdolného znamení. Také skarabeus, který představuje symbol duchovnosti a také zmrtvýchvstání a věčného koloběhu života a svému nositeli prý přináší zdraví, dlouhověkost a moudrost. Užitečná je žába, amulet prosperity a plodnosti. Její nošení v podobě přívěsku prý pomáhá proti neplodnosti a ženským zdravotním problémům.

STŘELEC
Dynamické znamení Střelce potřebuje talisman, který by jej ochraňoval na cestách. Je to především hvězda, která je znamením naděje a také nalezení cesty z problémů. Má mnoho různých podob – čtyřcípá, pěticípá atd. Přináší naději i v těžkých chvílích, ochraňuje svého nositele a pomáhá při řešení životních problémů. Je to také šíp, který představuje jasný záměr, a Sova, symbol životní moudrosti. Kříž, nošený nejlépe na holém těle přivolá pevnou a chráněnou lásku.

KOZOROH
Nedůvěřivému a opatrnému znamení Kozoroha prospívají symboly prosperity a materiálních hodnot. Jsou to především mince, ať již staré či novodobé, exotické, zlaté, stříbrné nebo z obyčejného kovu. Dále je to astrologický symbol naší planety – kříž v kruhu, který představuje ohraničenost, spojení se zemí, ale i s nebem. Kozorozi také uvítají krásný drahokam safír a měli by nosit nějaký šperk, který dostali dříve na památku. Měl by přivolat dlouhotrvající lásku.

VODNÁŘ
Boží oko je pro svého nositele prostředkem k univerzálnímu poznání vycházejícím z nadpozemského zdroje. Vede k touze po učení a studiu, zvláště pak v tajných okultních vědách. Je to amulet, který svého nositele ochraňuje. K lásce je vhodný talisman s charakterem symbolu - křídlo anděla. Vaše láska bude andělská.

RYBY
Znamení Ryb talismany nejen vyhledává, ale i vyrábí. Nejraději mají mušle, ulity s přírodními spirálami, které přináší svému nositeli mír a pokoj v duši a poznání vyšších zákonitostí vesmíru. Zvláště vhodné jsou tyto talismany pro podporu plodnosti. Dále jsou to postavičky různých andělů, elfů, skřítků a víl. A také symbol ryb, který je nejen starým symbolem křesťanství, ale také znakem dlouhodobého rodinného štěstí a lásky.

Kv - Ilustrační foto:flickr.com

Přihlášení