Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Staňte se pánem situace, porozumějte řeči těla!

Už vás někdy napadlo, že vaše chůze, pohyby rukou a celková řeč těla, o vás mohou mnohé prozradit? Věřte nebo ne, řečí těla toho povíme mnohem více než bychom někdy chtěli. Prozradíme vám fígle, jak docílit toho, po čem toužíte.

Oční kontakt
Nejdůležitějším neverbálním prostředkem komunikace je oční kontakt. Na pohovoru se snažte dívat svému nadřízenému do očí, netikejte očima a nesklánějte hlavu.Skloněná hlava značí nervozitu a neupřímné chování, přemožte svůj ostych ,  posaďte se rovně a hleďte svému   „soupeři“  zpříma do očí. Garantujeme úspěch!

Mnutí rukou
Hodně o vás prozradí i vaše ruce, pokud v nich neustále něco držíte a žmouláte, například kapesník nebo propisku, působíte neseriózně, Vyzrálá osobnost dokáže svůj verbální projev doprovodit gestikulací .Zkuste si to doma před zrcadlem. Vyprávějte libovolný příběh a doplňujte mluvené slovo gesty, zapojte ruce i  mimiku.

Nehrbit!
Narovnejte se, neseďte shrbně nad stolem jak hromádka neštěstí , na pohovoru musíte působit jako  rovnocenný  partner, ženám  krásně vyniknou vnady a to samozřejmě také není na škodu.

Osobní prostor
Dejte si pozor  abyste dodrželi osobní prostor svého protiřečníka. Nedodržení tohoto prostoru je bráno jako hrubé porušení etikety.


Řeč těla při svádění
My ženy máme zakódováno , že svádění obstarává primárně muž a má  to být vždy on, kdo musí udělat takzvaně první krok. Ale není to vždy pravidlem. Často je to žena, která se snaží navázat kontakt svůdným pohledem nebo laškovním pohozením hlavy. Muž si však často ani  neuvědomí, co ho na ženě zaujalo a proč vlastně pozval na kávu právě ji. Z toho plyne v podstatě mylné přesvědčení, že muži jsou vždy ti první.

Ženy dráždí svou křehkostí a smyslností, ale nesmějí být příliš vyzývavé, protože to na muže působí lacině. Některé typické signály žen jsou:

•Pohled – základní nástroj navazování kontaktu. Od žen nečekejte mnohavteřinové zírání, každé „mrknutí oka“ se počítá. Časté jsou pohledy „přes rameno“ a „po očku“. Ženy se někdy naschvál nedívají – okázalou ignoraci je však třeba brát jako pozitivum. Rafinovanější ženy používají odrazy ve skle (při cestování MHD) nebo kosmetická zrcátka. Stydlivé holky se raději nekoukají nikdy a na nikoho.

•Vlasy – prohrábnutí vlasů, odstraňování neposedných pramínků z čela, upravování účesu doprovázené pohozením hlavou, hraní si s vlasy apod. Během rozhovoru je to jednoznačný signál zájmu.

•Pohrávání si s předmětem – obvykle válcovitého tvaru (některé ženy používají cigaretu jako jeden z hlavních nástrojů na upoutání pozornosti).

•Nohy – koleno obvykle směřuje k muži, který ženu přitahuje. Velmi silným signálem zájmu je přehození nohy přes nohu.

•Pootevřená ústa a lehce vyšpulené rty– velmi smyslné gesto zvláště u žen s plnějšími rty.

•Ruce – dotýkání se vlastního těla, přejíždění si po krku a šíji konečky prstů, protažení paže a odhalení podpaží…

JM - Ilustrační foto:flickr.com / Stock.XCHNG

Přihlášení