Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Před dlouhou zimou ochrání léčivá moc kamenů

Před dlouhou zimou ochrání léčivá moc kamenů

Frekvence kamenů a lidských buněk je stejná
Ze staré Indie existují záznamy o výrobě výluhů a vod z různých drahých kamenů a jejich vnějším ale i vnitřním použití. Pozitivní vliv drahokamů na energetické výstupy, takzvané čakry, je znám již ze starého Egypta. Tělo je rozděleno do sedmi hlavních čaker, každá z nich ovlivňuje jinou část těla a má svoji barvu i kameny, které na ni působí. Podle Indů byly drahokamy stvořeny ze sedmi druhů světelných paprsků vysílaných ze sedmi planet sluneční soustavy, které byly převedeny do sedmi barev duhy. Každá planeta má k určitému kameni vztah prostřednictvím barvy a její barva se v kameni odráží. Jinou metodou dokázal v moderní době působení kamenů švýcarský fyzik Walter Starck. Jejich elektromagnetické záření má stejnou frekvenci jako chvění buněk v lidském těle, proto mají také schopnost tělo homeopaticky ovlivňovat a léčit, podobné působí na podobné.

 

Výběr kamene je individuální záležitost
Kritérií pro výběr kamene je několik. Řídit se můžeme podle slunečního horoskopu, kdy jsou ke  každému znamení přiřazeny určité kameny. Další možností je hledat pro sebe vhodný kámen podle nemoci nebo problému, který nás trápí a se kterým nám má pomoci. Můžete si  vše nastudovat v  odborné literatuře nebo si najít odborného prodejce, který se zabývá alternativní medicínou a  léčivými schopnostmi kamenů. Na každého člověka působí kámen jinak, proto je dobré rozhodovat se opravdu sám podle sebe. Jednomu člověku může kámen pomoci, na jiného ten samý nepůsobí vůbec, nebo má odlišné účinky. Jedno malé varování - nepřijímejte nikdy jako dárek či pozornost Onyx. Darovaný přináší smůlu a neštěstí, své kladné vlastnosti projeví jen nositeli, který si ho pořídí sám.
   Nepsaným pravidlem při používání drahých kamenů je osobitost. Na kámen, který nosíte, byste neměli nechat sahat a působit jiného člověka, protože, jak již bylo řečeno, kamínky mají schopnost vstřebávat energie z okolí a předávat je svému nositeli a ovlivňovat ho.

Co který kámen léčí

Na posílení imunity - labradorit
Posiluje imunitní systém, pomáhá při bolestech kloubů, neplodnosti a zlepšuje potenci. Léčí nachlazení, revmatismus, ulevuje napětí při menstruaci, upravuje rovnováhu hormonů, metabolismus, odstraňuje stres a snižuje krevní tlak.

Na zimní úrazy – lazurit a kalcit
Dodává tělu sílu, chrání před zimními úrazy a zlepšuje usínání. Navíc je mimořádně účinný při bolestech hlavy. Má uklidňující účinek mírnící křeče a horečky, používá se také při zánětech a otocích, bolestech, vyrážkách a při bodnutí hmyzem. Ženy ocení i fakt, že podporuje růst vlasů. Ani Napoleon nedal ránu bez egyptského lazuritového skarabea.
Kalcit urychluje srůstání zlomenin a mírní bolest. Kromě toho léčí žlučník a střevní poruchy, výborný účinek má na dráždivý tračník, působí příznivě na rozmnožovací systém a odstraňuje z těla hleny.

Na zimní nemoci – akvamarín, rutil a safír
Pomáhá hlasivkám, tlumí bolesti v krku a účinkuje při zánětu hrtanu. Také je vynikající proti depresím, pomáhá při alergiích a problémech s očima.
Rutil pomáhá při problémech s dýcháním, při kašli, astmatu a dušnosti.
Safír mírní bolest při zánětu dutin, posiluje schopnost soustředit se a působí proti stresu i depresím. Nejlepší je ve formě safírové pleťové vody.

Na problematickou pleť - ametyst
Je dobrý na popraskané rty, navíc vyhlazuje pleť a zabraňuje tvorbě pupínků. V létě pomáhá při hojení štípanců od hmyzu a v každé roční době omezuje růst tukové tkáně. Na postižené místo přiložte zvlhčený kámen.

Péče o kámen
Tak jako o lidské tělo a zdraví je potřeba pečovat i o tělo a zdraví námi vybraného kamene. Jsou kameny, které vyžadují specifickou péči, ale obecně platí, že kámen, který přijímá energii a špatné vlivy je potřeba čistit. Očista kamenů se provádí pod tekoucí vlažnou vodou či v misce s vodou několik hodin. I kameny je potřeba někdy „dobíjet“ a to se různí podle druhu, často je ale dobré  nabíjet je spolu s křišťálem. Některé kameny se nabíjí na přímém slunci, jiné za denního světla, ale přímé slunce jim nevyhovuje a jsou i takové, které se mohou nabíjet pouze v noci, za působení měsíce, protože sluneční svit je znehodnocuje.

     KV                                                      Ilustrační foto:sxc.hu

Přihlášení