Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Nová generace osobních alarmů

Nová generace osobních alarmů

Pomocí zařízení, které má klient u sebe doma, v bytě či domě, se může kdykoli v případě nouze spojit s operátorkami, které zařídí vše potřebné pro jejich pomoc. Klient má u sebe, nejlépe na ruce nebo na krku tlačítko, s jehož pomocí se v případě potřeby spojí s operátorkami. Velice citlivý mikrofon v zařízení zaručí, že se klient s operátorkami uslyší, aniž by musel být přímo fyzicky u přístroje v momentě, kdy s nimi mluví. Operátorkám se na obrazovce monitoru zobrazí veškeré potřebné informace o klientovi a mohou podniknout další potřebné kroky. Smyslem alarmu je snížit následky nějaké nehody, která se přihodí přímo v bytě nebo domě a  zajistit maximálně možnou dobu, kterou může senior strávit v klidu domácího prostředí. 

Jak služba funguje?
1.Jednoduše stiskneme nouzové tlačítko.
2.Jakmile stiskneme nouzové tlačítko, okamžitě tak zaktivujeme ústřednu.
3.V případě, že máme pádový detektor a dojde u nás k pádu či ztrátě vědomí, bude tento detektor aktivován automaticky.
4.V tom momentu jsme spojeni přes ústřednu s centrálou.
5.Vyškolení operátoři (zdravotní sestry) mají v tu chvíli umožněno s vámi mluvit přes mikrofon v ústředně, aniž byste museli být přímo u ní.
6.Operátorky zjistí situaci a vy dostanete potřebnou pomoc co nejdříve.
  
   Popisované zařízení umožňuje vybrat si ze 3 různých programů, které jsou přizpůsobeny potřebám klientů. Základním je tzv. „žlutý program“. Ten obsahuje například nepřetržitý 24 hodinový dohled nad seniorem alarmem, udržování a pravidelnou aktualizaci údajů o klientovi, přijímání nouzového signálu, hlasovou komunikaci s hlídanou osobou, zajištění záchranné služby či jiných zajišťujících osob a kontaktování osob určených klientem.
   Vyšší stupeň služeb nabízí „zelený program“. Oproti základnímu umožňuje komunikaci se záchrannou službou a ověřování stavu osoby, kontaktování lékaře, vypracování zprávy pro osoby určené klientem a lékaře určeného klientem, uložení do elektronického archivu a také pravidelné volání 2x týdně.
   Nejrozsáhlejší portfolio služeb obsahuje „modrý program“. Mimo obsahu zeleného programu je v nabídce navíc upomínková služba (připomenutí užití léku, návštěvy lékaře, výročí členů rodiny apod.), aktivní spolupráce s určeným lékařem, klíčová služba a zajištění místa, pokud je klient odvezen k ošetření či do nemocnice podle předem dohodnutých instrukcí. K zajištění služby je nutné zařízení, které má klient instalováno doma nebo na místě, kde se nejvíce zdržuje. Zařízení je za určitých podmínek mobilní, a lze jej tedy využívat jak doma, tak i na chatě. Je však nutná technická a telekomunikační příprava, řešení problému je individuální. Dosah od ústředny ke klientovi je 100 metrů.

Dvě verze elektronického zařízení
Dostupné jsou dvě verze elektronického zařízení nutného k zajišťování popisované služby.
Lehká verze je vybavena voděodolným nouzovým tlačítkem, ústřednou a telefonním komunikátorem. Tato verze zařízení umožní přivolat si stisknutím tlačítka pomoc prostřednictvím dispečinku. Přes vestavěný mikrofon a reproduktor je možné hovořit s operátorkou vyhodnocovacího pracoviště, která zajistí rychlou pomoc. Prostřednictvím tlačítka můžete také přijímat běžné hovory na pevné lince například z postele, což je velmi dobré pro osoby se sníženou mobilitou.
   Těžká verze se vyznačuje možností připojit více přídavných zařízení. Ve výbavě je zařazeno nejen nouzové tlačítko ale i unikátní pádový detektor. Detektor pádu je zařízení, které je tak malé a lehkék že jej můžete nosit bez povšimnutí. Baterií napájené zařízení obsahuje mikroprocesor a vysílač. Detektor pádu spolehlivě odhalí pád toho, kdo jej nosí, a spojí jej ihned s ústřednou. Pokud se pozice detektoru nezmění během následujících 15 sekund, detektor vyhlásí poplach. Takovéto řešení minimalizuje případy planých poplachů. Detektor má zabudované nouzové tlačítko, které nahradí běžné nouzové tlačítko v případě, že jej nemůže dotyčná osoba stisknout. Centrála umí rozeznat, ze kterého zařízení byl poplach odeslán. Detektor pádu je doporučen všem, u kterých je zvýšené riziko pádu a kteří nemusejí být v té chvíli schopni vyvolat poplach přímým stisknutím tlačítka, ale také těm, kteří trpí epilepsií, nebo klientům, kteří trpí vedlejšími účinky některých léků.   K těžké verzi lze také připojit až 16 dalších rozličných komponentů, jako je například vanové táhlo, podložka sledující pohyb nemocného, kouřový a záplavový detektor, prostorové detektory, které sledují pohyb v místnosti atd.
   Podmínkou pro činnost zařízení je pevná telefonní linka. Je však také testován GSM modul, který bude brzy uveden na trh. Pokud zmáčknete nouzové tlačítko omylem, a tím se spojíte s dispečinkem, není se čeho obávat. Pouze službě vysvětlíte, co se stalo. Kvůli nechtěnému spojení s centrálou pro klienta nevyplývají žádné další následky či platby.

  KV                                                                      Ilustrační foto:sxc.hu

Přihlášení