Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Neuvěřitelné kuriozity ze světa internetu

Neuvěřitelné kuriozity ze světa internetu

Svět internetu je světem neuvěřitelných možností, prostor stále se vyvíjející a expandující. Je to tak ale také místo pro neuvěřitelné kuriozity neuvěřitelných lidí, nad kterými někdy rozum opravdu zůstává stát. Ať si představíte něco pro reálný svět absolutně nemožného, věřte, že na internetu, ve světě virtuálním, můžete realizovat opravdu cokoliv! Tak jen na ukázku:

 

Muž prodává svůj život na eBayi
Angličan, který emigroval do Austrálie, má plné zuby svého dosavadního života, tak se jej rozhodl prodat po internetu. Ian Usher (44) prodává svůj třípokojový byt, auto, práci a další svůj majetek. První nabídky se pohybovaly pouze kolem jednoho australského dolaru, ale Usher doufá, že by se postupně mohly vyšplhat v přepočtu tak k 9 milionům korun. Před šesti lety přišel Usher do Austrálie z anglického města Scarborough, v roce 2006 získal australské občanství. Ale minulý rok se mu rozpadlo pětileté manželství, a to jej dohnalo k prodeji „života“. Usher k tomu říká: „ Miluji svůj život tady v Austrálii. Je bezvadný, ale chci začít znovu a od nuly. Musím se zbavit všeho. Mám představu, že na konci budu mít v jedné ruce naditou peněženku a ve druhé pas. Koupím si letenku na první let, který poletí“. Kupec jeho života získá i jeho přátelé a práci v prodejně koberců.

Žárlivec „zastřelil“ ženě počítač
Muž z Ameriky údajně zastřelil počítač své ženy, protože jí přistihl, jak si chatuje s jiným mužem. Podle serveru Ananova byl Jason Griffith (23) z města Scranton obviněn z ohrožování, teroristických výhružek a obtěžování. Ve dvě hodiny ráno přistihnul manželku na chatu s jiným mužem, vyvolal velkou hádku, která vyvrcholila likvidací ženina počítače. Při incidentu naštěstí nebyl nikdo zraněn, ale muže s největší pravděpodobností čeká několik měsíců vězení.

Sadamova levá noha na prodej
Levá noha sochy Saddama Husseina, která byla stržena americkými jednotkami v Bagdádu, je na prodej na internetu. Byla umístěna do aukce na německých internetových stránkách Azubo.de poté, co byla přivezena dvěma konstruktéry z Iráku. Na stránkách se můžete dovědět, že dva Angličané, pracující v Iráku jako konstruktéři, odcizili 300 kilovou levou nohu a převezli ji do Brém v Německu. Domnívali se, že půjde o povedený vtip.V Německu ji odkoupil prodejce bazarového zboží. Celý půl rok si ji nechával na pozemku a plánoval, že by ji mohl prodat jako umělecké dílo, aniž by si uvědomil, jakou raritu vlastní. Když ji prvně spatřil současný majitel, hned ji poznal podle odvysílaného televizního záznamu. Trvalo jen chvíli, než se mu v hlavě zrodil nápad – prodat ji po Internetu. Cena tohoto “uměleckého díla” neustále vzrůstá. Současný majitel za nohu zaplatil čtyřnásobnou částku, než za jakou byla prodána do bazaru.

Na pohřeb po internetu
Novinku pro příliš zaneprázdněné nebo citlivé lidi nabízí několik pohřebních ústavů na jihu Ameriky. Na internetu totiž nabízí přímý přenos z pohřbu. Ti, kteří se na pohřeb nestihnou dostavit nebo se na návštěvu posledního rozloučení necítí, mohou být přítomni aspoň prostřednictvím internetu. K dispozici mají virtuální návštěvní knihu a mohou poslat elektronickou kondolenci pozůstalým. Odpůrci tohoto způsobu vyjádření soustrasti jsou ale pobouřeni. Mohlo by se prý stát, že pozůstalí nebudou své myšlenky upírat na vzpomínku na zesnulého, ale na to, jak vysoká asi bude návštěvnost internetových stránek.

Jak vypadá cyklo-internet?
Internet už se začíná dostávat opravdu všude. Příkladem je i jistá zapadlá vesnice v Laosu, kde dosud není zavedena ani elektřina. Víska bude od jara připojena k internetu i přesto, že dráty s elektřinou do ní stále nepovedou. S nápadem dostat do odlehlých oblastí internet přišla humanitární nadace Jhai založená veteránem vietnamské války Lee Thornem, který se snaží napravit škody napáchané americkou armádou a pomoci místnímu chudému obyvatelstvu. Internet má být jednou z těchto forem pomoci. Občané budou mít přístup k informacím, což při dosavadním odříznutí byla vzácnost. Signál internetu bude do vísky šířen prostřednictvím bezdrátové technologie wi-fi. A jak to vyřeší s elektřinou? Do vesnice budou umístěna speciální jízdní kola, která budou napájet elektrické generátory. Takže zatímco někdo se bude chtít podívat na internet, jeho kamarád bude muset pořádně šlápnout do pedálů.

KV                                        Ilustrační foto:mojefoto.net

Přihlášení