Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Nejlepší zaměstnání

Nejlepší zaměstnání

Nejlepší práce na světě – hlídání tropického ostrova
Na začátku května letošního roku byl ministerstvem cestovního ruchu australského státu Queensland vyhlášen vítěz konkurzu na „vysněnou“ pozici správce Hamilton Islandu poblíž Velkého bariérového útesu. Skoro 35 tisíc uchazečů z více než 200 zemí nakonec porazil Ben Southall, charitativní pracovník z Velké Británie. Hlavní náplní jeho práce správce bude od ledna příštího roku především vystavovávat na svém blogu pravidelné týdenní zprávy o dění na ostrově, údržba domu, čištění bazénu a krmení rybiček. To vše po dobu půl roku za pevně stanovený plat 100 tisíc dolarů. Na Bena čeká také bezplatný pronájem vily v hodnotě zhruba 5 milionů dolarů situované na 80 m vysokém skalním útesu s vyhlídkou na azurovou zátoku. Dvě ložnice, bazén - rovněž s úchvatným výhledem - a venkovní bar se jistě budou hodit pro případné návštěvy přátel. Mezi další pracovní výhody, o kterých se nám může jen zdát, patří: zpáteční letenky do nejbližší hlavního města v jeho rodné zemi, cestovní pojištění, počítač, kamera i proplácení výloh spojených s cestováním na další ostrovy ve Velkém bariérovém útesu.

A čím být v ČR?

Šéfem klubu cestovatelů
Stanete-li se šéfem klubu cestovatelů, buďte si jisti, že se také nebudete nudit. Do vašeho života vtrhnou pozvánky na místa, o kterých se vám v životě nezdálo. K čemuž patří návštěva luxusních restaurací, komunikace s rozmanitými hosty a hledání cest, jak druhým poskytnout to největší dobrodružství nebo jim naplánovat nejromantičtější svatební cestu. Jednou z hlavních náplní činnosti klubu je organizování a podporování významných expedic členů klubu a také pomoc při publikování jejich reportáží, knih a filmů. No nechtěli byste být při tom?

Kaskadér                                              
Být kaskadérem, patří bezpochyby mezi jedny z nejzajímavějších prací. Není to ale jen tak, jako pravý kaskadér musíte mít výbornou fyzickou kondici a notnou dávku odvahy. Navíc hrozí, že po četných zraněních budete muset s touto fyzicky namáhavou prací skončit. Odměnou za hodiny strávené tréninkem a neustálým zdokonalováním různých technik, vám bude slušná částka peněz. Ale nemusíte být jen fyzický kaskadér, jedním z nejlepších zaměstnání v široširém vesmíru je práce „životního kaskadéra“, jednoduše člověka, který se nebojí a ví jen to, co dělat skutečně nechce – prosedět svůj život v rámci osmihodinové pracovní doby kdesi v nesmyslném koutě systému. Skutečný kaskadér jde za svým snem, nenápadně postupuje po své životní cestě a jistojistě vyzkouší mnohá nejlepších zaměstnání.

Celebrita - rychlokvaška
Celebrity si také přijdou na spousty peněz a dnes to skutečně není tak těžké, stát se známým „ksichtíkem“ alespoň na krátký čas, jinak řečeno také „rychlokvaškou“. Máte nějaké známé v médiích? Stačí přes ně prodat svůj hlas, postavu či vlastní možnost shodit sám sebe. Odměnou vám budou především kontakty, které otevřou možnost prodrat se dále a ještě za vícero peněz. Počítejte ale s tím, že budete pod neustálým mediálním tlakem bulvárních novin, jste-li žena, bude to chtít nové silikony či nový nosík, jste-li muž, budete muset takové silikony v brzké budoucnosti zbalit a nejlépe za divokých mediálních hádek zase odhodit. Práce skutečně pro otrlé, ale jistě si užijete spoustu „legrace“ i ponížení.

Politik v Koruně České
A nevyjde-li vám to v Hollywoodu, můžete na českém písečku zkusit ještě dráhu politika, která je skutečně otevřena každému. Kontakty z médií a světa celebrit se vám budou zaručeně hodit, přidáte jen masku pokerového hráče, něco jako nový nápad, který spasí všechny malé Čecháčky, a v pozadí hodně špinavý kapitál. Odměnou vám budou vysoké mzdy z kapes daňových poplatníků a náhrady, a jestli budete na zasedáních ve sněmovnách, už vám může být jedno. Budete jezdit na dovolené státními tryskáči, a jistě se ve vašem úřadě najde mnoho práce i pro rodinné příslušníky. Ano, skutečně nejlepší korýtko u nás!

KV                                         Ilustrační foto:mojefoto.net

Přihlášení