Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Nejlepší zábava na internetu

Nejlepší zábava na internetu

Kdo to tu pšouká?
http://snipurl.com/psouky

Prosba na začátek: o téhle hře neříkejte rodičům učitelům, skautským vedoucím a vůbec žádným dospělým (výjimkou může být teta, která vás už ve čtyřech letech učila neslušná slova.) A o čem hra je? Jen si to představte: Chlapík stojí na autobusové zastávce a má … ehm … jisté střevní problémy. Zkrátka si potřebuje ulevit, a to od tělesných plynů. Jenže na zastávce stojí ještě elegantně oblečený byznysmen s kufříkem. Jak to udělat? Chlápek se může upšouknout pouze tehdy, když kolem projíždí auto a dělá hluk. Když se upšoukne jindy, druhý chlápek to uslyší a káravě se na něj podívá. Tím hra končí. Když plyny ve střevech dojdou určité úrovně, hra končí také (a neptejme se, co se ve skutečnosti stalo). Technické pokyny: pšouká se mezerníkem, pomoc v nouzi největší umožní tichý pšouk (levá šipka). Je to fakt děsná hra.

Brigáda s Bushem
http://snipurl.com/parky
http://www.2dplay.com/hot-dog-bush/hot-dog-bush-play.htm

Co bude dělat George Bush, až po roce 2008 odejde z Bílého domu? To byla otázka, která trápila autory hry Hot dog Bush. Přišli na to, že pořádně nic neumí, takže se bude muset živit jako prodavač hamburgerů a párků v rohlíku. A protože ani tohle mu nejspíš dvakrát nepůde, je vaším úkolem mu pomoci. Co je potřeba udělat? Zní to jednoduše, ale ve skutečnosti je to pořádná honička. Celý den budete opékat párky či karbanátky a přitom rychle a zdvořile obsluhovat zákazníky. Párek nesmí být na grilu moc dlouho, aby se nespálil, ale ani moc krátce, aby nebyl nedopečený. A zároveň nesmíte nechat zákazníka moc dlouho čekat, protože pak je naštvaný a zaplatí vám málo. Každý den máte za úkol vydělat určité množství peněz. Se svým stánkem vystřídáte postupně pět slavných a známých míst v New Yorku. A když budete úspěšní, tak nejenže pomůžete nebohému Georgovi, ale ještě zbohatnete. Koneckonců u stánku s limonádou nebo s párky začínala většina amerických milionářů nebo se to aspoň píše v knížkách.

Hezký víkend … ve výtahu
http://snipurl.com/ve-vytahu

Jednou v pátek pozdě večer v říjnu 1999 nastoupil Nicholas White, produkční časopisu Business Week, v jednom z manhattanských mrakodrapů do výtahu. White si byl na chodníku zakouřit a vracel se zpátky do 43. patra, aby v redakci dodělal svou práci. Dveře se zavřely … a znovu se otevřely až v neděli odpoledne. White zůstal v výtahu uvězněný 41 hodin. Nejdřív se snažil udržet nejen při smyslech, ale i v dobrém stavu a formě. Pak mu to ale začalo být jedno. Ztratil pojem o prostoru a o čase. Když ho konečně správce budovy objevil a pustil ven, už se do práce nikdy nevrátil. Nejdřív se mnoho let soudil a za duševní újmu žádal několikamilionové odškodnění. Spor skončil mimosoudním vyrovnáním, získaná suma však zřejmě byla mnohonásobně nižší. Uvěznění ve výtahu změnilo Whiteovi život. Jeho fascinující příběh popisuje v dlouhém článku o výtazích americký časopis New Yorker z dubna 2008. Jaké to je být 41 hodin ve výtahu? Podívejte se na tříminutové video, které je zrychleným záznamem pořízeným v roce 1999 v dotyčné výtahové kabině bezpečnostní kamerou.

Co jste do teď dokázali?
http://www.museumofconceptualart.com/accomplished

Kolik vám je? A co jste dokázali? Říkáte si, že ještě máte spoustu času udělat to, co jste si kdysi naplánovali? Třeba napsat strhující román, natočit oscarový film nebo vybudovat světovou firmu? Nikdo neříká, že to nedokážete. Záleží na tom, jak moc to chcete udělat … a pak taky na tom, kolik je vám let. Dobrou inspirací může být web, kde lze své plány porovnat s úspěchy jiných. Jak? Naťukáte zvolený věk (chcete objevit lék proti rakovině v 35 letech? Pak naťukejte 35!) a dozvíte se, co v tomto věku dokázali jiní. Například skladatel John Cage napsal v 39 svou nejslavnější skladbu. Jmenuje se 4 minuty a 33 sekund a je určena libovolnému nástroji, případně orchestru tvořenému libovolným počtem a libovolnou kombinací nástrojů. Notový záznam této skladby neobsahuje ani jednu notu a obnáší jedinou instrukci, totiž nehrát. Obsahem skladby je ticho. Podle některých muzikologů patří tato skladba k nejdůležitějším hudebním dílům 20 století. Možná vás napadne: Zrovna tohle bych dokázal složit taky. Jo? Jenže jeho to napadlo dřív...

Zdroj: 199 + 1 fakt dobrej tip, Miloš a Vavřinec Čermákovi, Extramedia, Praha, 2008

Ilustrační foto:sxc.hu

Přihlášení