Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Nabídky zájezdů na „první moment“ se vyplatí porovnat

 First moment – první moment  je z časového hlediska v podstatě opak last minute zájezdu. Jedná se o stále oblíbenější druh nákupu dovolené, který zákazníkům umožní vybrat si nejvhodnější zájezd, využít slev a připravit se na odjezd. Takové zájezdy se nejčastěji objednávají několik měsíců před odjezdem nebo odletem a nyní v lednu jsou nabídky nejvýhodnější. Tak může být cena za vaši dovolenou výrazně nižší než u standardního zájezdu, nejčastěji se jedná o 10-20%. Tyto zájezdy mají i další výhody, můžete si vybrat z čerstvé a nepřebrané nabídky cestovní kanceláře a důkladněji se v předstihu připravit na odjezd.
   Po několika hubených letech, kdy chování Čechů ovlivňovala ekonomická krize, se snad cestovním kancelářím začíná blýskat na lepší časy. Tedy alespoň některým. Češi totiž začali nakupovat letní dovolené u moře. Rok 2011 tak bude po dlouhé době rokem, kdy dojde k růstu poptávky po leteckých zájezdech k moři. Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, to potvrzuje. Ještě v loňském roce došlo k poklesu prodaných leteckých zájezdů k moři o 15 %.  Cestovní kanceláře si uvědomují svou šanci a slibují téměř cokoli, jen aby klienty nalákaly. Dostat klienty do poboček je často jediným cílem kampaní plných planých slibů. Proto se vyplatí nabídky jednotlivých kanceláří porovnávat a pečlivě mezi nimi vybírat. Měli byste dát pozor zejména na některé věci.

Je cena za zájezd na „první moment“ skutečně výhodnější než „last minute“?
   Jedna ze záruk, které by cestovní kancelář měla poskytnout, je, že cena zájezdu je na „první moment“ je skutečně nejvýhodnější a že se už nikdy nesníží, ani v last minute cenách. Pokud vám cestovní kancelář žádnou konkrétní záruku nedá, vnímejte to jako podvod, protože si můžete být téměř jisti, že stejný zájezd půjde před sezonou s cenou dolů. Proč by se jinak bránil dát vám záruku? Neplaťte nesmyslné a nehorázné zálohy. Seriózní a finančně stabilní cestovní kanceláře po vás chtějí jen symbolickou výši zálohy, která by neměla být víc než 1 000 korun na osobu. Pokud chce kancelář 30 nebo dokonce 50% z ceny zájezdu, může to znamenat její problémy a nedostatek hotovosti na účtech.
   Chtějte informace o tom, jak cestovní kanceláře postupují  při vyřizování reklamací zájezdů. Už i některé v Česku postupují podle mezinárodního ITQ Kodexu, kde máte předem zcela jasně, transparentně a konkrétně uvedenou slevu z ceny zájezdu, pokud nebude cestovní kanceláří dodržena jakákoli z vámi objednaných služeb. A určitě chtějte mít možnost zdarma i těsně před odletem změnit parametry zájezdu, a to jak termín, tak i hotel nebo destinaci. Nikdy přece nevíte, co se může za půl roku stát.

Zdarma pro děti někdy znamená povinné příplatky
   Svou letní dovolenou u moře si během prvního momentu nejčastěji vybírají rodiny s malými dětmi. Cestovní kanceláře se snaží svými nabídkami oslovit právě tuto skupinu klientů. Nabízejí např. dovolenou pro dítě zdarma. V praxi ale „zdarma“ znamená u největších cestovních kanceláří překvapivé věci. Některé vám naúčtují povinné příplatky, u jiných můžete využít slevu z ceny zájezdu pro dospělou osobu nebo nabídka dítěte zdarma neplatí na všechny termíny a hotely. I na to si dejte pozor, případně se dopředu velmi dobře informujte, co to „zdarma“ vlastně znamená,.
   Stejně tak se svou kvalitou od sebe liší i dětské kluby jednotlivých cestovních kanceláří. Pokud si na své dovolené chcete opravdu odpočinout a mít jistotu, že o vaše děti bude postaráno, pečlivě vybírejte. U kvalitního a profesionálně připraveného dětského klubu musí cestovní kancelář nabízet vlastní speciálně vyškolené a česky mluvící animátory. O vaše děti se musí cestovní kancelář starat každý den, a to od rána až do večera. Správný dětský klub musí mít na programu každý den něco jiného a děti by měly dostat i hezké dárky.

 

Fun & Active – klub pro dospělé poprvé i v ČR
   Že cestovní kanceláře připravují speciální kluby určené pro malé děti, není dnes už žádnou novinkou. Co ale novinkou na českém trhu rozhodně je, to je speciálně vytvořený klub pro dospělé. Některé cestovní kanceláře se nechaly inspirovat největšími evropskými cestovními kancelářemi a letos poprvé představují klub určený pouze pro dospělé s názvem Fun&Active. Je řada mladých lidí, kteří jsou svobodní a závazků. Dovolenou chtějí prožít aktivně a seznámit se s novými lidmi. Právě pro ně je vytvořen tento klub. Speciálně vyškolení česky mluvící animátoři se každý den postarají o bohatý, netradiční a zábavný program. Sportovní aktivity, adrenalinové zážitky, ale i taneční a společenské večery jsou součástí Fun&Active klubu. Tato poslední novinka si velmi rychle našla své klienty. Stejně jako u dětského klubu je účast v Fun&Active dobrovolná a zcela zdarma, ale platí, že kapacita je omezena.

KV-Ilustrační foto:Stock.XCHNG

Přihlášení