Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Na jaké veletrhy se vypravit z kraje roku 2010

Na jaké veletrhy se vypravit z kraje roku 2010

Veletrh Střechy 2010–Holešovické výstaviště, Praha – 28. - 30. leden
12. ročník mezinárodního veletrhu Střechy Praha se bude konat 28. – 30. ledna v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze Holešovicích. Ponese se v duchu energeticky úsporného stavění. Souběžně s veletrhem Střechy Praha proběhne i 6. ročník výstavy Úspory energií a obnovitelné zdroje, jež je jedinou specializovanou výstavou v České republice zaměřenou na fotovoltaické systémy. Každý veletržní den nabídne návštěvníkům bohatý doprovodný program, jehož součástí jsou i přednášky a semináře určené odborné i laické veřejnosti.
   Tento tradiční a zároveň největší odborný veletrh střešních krytin, materiálů, doplňků, izolací, řemesel a služeb pro stavbu a renovaci střech se každoročně stává místem setkání vystavovatelů s obchodními partnery, odborníky i s přáteli od střechařského řemesla. Z hlavního motta veletrhu je patrné, že většina doprovodných přednášek a seminářů se bude zabývat tématy týkajících se nízkoenergetického stavebnictví. Ve spolupráci se Stavební fakultou Českého vysokého učení technického v Praze je připravený program zaměřený na zateplování novostaveb, ale i rekonstrukci starších rodinných a bytových domů. Odborníci z ČVUT nezapomenou ve svých přednáškách ani na tradiční střechařská témata či témata týkající se dřevostaveb.
Ani na 12. ročníku veletrhu nebudou chybět prestižní soutěže. Stejně jako minulý rok budou moci návštěvníci hodnotit nejpoutavější expozici. Vystavovatelé si pak mohou z veletrhu odnést titul za nejlepší vystavovaný exponát v soutěži Zlatá taška, anebo získat ocenění za nejlepší kovovou střechu a její detail v soutěži MetalStar 2009. Návštěvníci se pak mohou zapojit do soutěže, ve které mohou vyhrát střechu na rodinný dům zdarma.

Veletrh Dřevostavby – PVA Letňany, Praha – 25. - 28. únor 2010
Navštivte veletrh Dřevostavby 2010 a dozvíte se novinky z oboru využití dřeva ve stavebnictví. Na jubilejním 5. ročníku se představí více než 170 vystavovatelů z 10 zemí Evropy a program doplní hned několik souběžných akcí – Dřevěný dům 2010, Dům snů pro každého, Salon dřevostaveb, Kotel dřevostaveb a nebo Universální stavební systém PR.
 Například program Dům snů pro každého navazuje na úspěšnou reality show televize Nova - Dům snů. Tento projekt byl divácky velmi úspěšný formát s prvky reality show, ve kterém soutěžily vybrané páry o postavený Dům snů. Show má své vítěze, tím ale nemusí skončit. Projekt „Dům snů pro každého“ navazuje, protože dům snů může mít každý. Na veletrhu Dřevostavby 2010 naleznete nejen společnosti, které se na projektu podílely a budete se moci přesvědčit o kvalitách dřevostaveb, ale připravují se i bloky přednášek a poradenské centrum. Prostřednictvím výstavy, přednášek, dokumentů a tematické literatury se představí celý projekt za účasti architektů, stavebníků a možná i vítězů reality show. 
Veletrh je otevřen každý den od 10-18:00 (v neděli do 16:00).

Stavební veletrhy – Brno – 13. - 17. března 2010
Termín 13. až 17. dubna 2010 by si již nyní měl zaznamenat ten, kdo chce mít nejnovější informace z oblasti stavebnictví – již po 15. se totiž uskuteční mezinárodně uznávané Stavební veletrhy Brno. Žhavou novinkou nadcházejícího ročníku je zastoupení oborů interiér a bydlení.
Cílem rozšíření Stavebních veletrhů Brno o interiér a bydlení je vytvoření uceleného komplexu veletrhů, který zahrnuje všechny obory stavebnictví, technického zařízení budov a nově také veletrh nábytku a interiérového vybavení. Toto rozšíření bylo zajímavé pro 85 % návštěvníků Stavebních veletrhů Brno 2009.

15. ročník Stavebních veletrhů Brno se bude opět věnovat celosvětově atraktivním tématům, zejména energeticky úspornému stavění a úspoře energií. Toto téma se dotýká nejen oblasti technického zařízení budov, ale i oborů zdících materiálů, oken, dveří, izolačních materiálů, konstrukčních systémů a ostatních stavebních materiálů. Téma bylo zajímavé pro 90 % návštěvníků Stavebních veletrhů Brno 2009. Vzniká tak jedinečná možnost pro každého, dovědět se o novinkách v nabídce produktů a služeb, konkrétních výrobcích, současných oborových trendech a hlavně osobně se na vše zeptat a vyzkoušet si.
   Vystavovatelé přitom mohou na místě demonstrovat konkrétní produkty a tipy a zároveň bezprostředně reagovat na dotazy návštěvníků. To vše včetně spokojenosti na straně vystavovatelské i návštěvnické dokazuje, že veletrh jako marketingový nástroj má stále významnější pozici a že zejména v době krize jej lze využít pro přímou a nenahraditelnou komunikaci obou skupin. Z návštěvy Stavebních veletrhů Brno 2009 si odneslo požadované informace a bylo spokojeno 80 % z celkového počtu návštěvníků. Zastoupením nového oboru lze procento spokojenosti očekávat na ještě vyšší úrovni.

  Zdroj: idrevostavby.cz

Přihlášení