Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Jaký sexuální úraz máte za sebou?

Jaký sexuální úraz máte za sebou?

Zlomenina penisu     
Oblíbený vtip z prostředí lékařské fakulty, kde v anatomické pitevně naivní medička marně hledá v mužském penisu kost, není zase tak úplně nesmyslný, když uvážíme, že samečci mnohých živočichů v pohlavním údu opravdu kost mají. Člověk je však odkázán pouze na topořivá tělíska, která se naplňují krví podobně jako houba. Celý mechanismus řízení tohoto procesu je nesmírně složitý, a ztopoření penisu někdy vypadá opravdu jako přírodní zázrak. Proto při neopatrném zacházení může v pohlavním údu prasknout vazivové pouzdro topořivých tělísek a do podkoží se dostane krev. Dojde k silnému krvácení, penis napuchne a je velmi bolestivý. V takovém případě je  potřeba vyhledat odbornou pomoc. První pomoc spočívá v tom, že se krev odsaje, penis se chladí ledem a dávají se různé podpůrné injekce, aby se topořivá tělíska penisu zachovaly. Léčba trvá 2 - 3 týdny. Přestože na první pohled vypadají takové "zlomeniny" dosti hrůzně, většina z nich se nakonec zahojí bez následků.

Vykloubený penis
Tato sexuální nehoda patří skutečně mezi kuriozity, nicméně při divoké souloži se občas může stát. Tzv. „penis naruby“ odborně luxace penisu znamená, že mužský úd se uvolní od kůže, vklouzne pod stydkou sponu nebo do šourku. V těchto situaci nepostačí jen obklad nebo mastička, musí nastoupit operační zákrok.

Uvěznění penisu
Noční můrou pubertálních zkazek bývaly hrůzné sexuální příhody, ve kterých se šeptem líčily následky takzvaného "svázání" nebo "uskřinutí" penisu v ženské pochvě. Budiž zde řečeno zcela jednoznačně a nepochybně, že nic takového jako náhlé zadržení mužského penisu v ženské pochvě v důsledku křeče poševního svalstva neexistuje. Křečovité stahy svalů kolem poševního vchodu mohou sice v některých případech způsobit nemožnost zavedení penisu (jedná se o takzvaný vaginismus), nikdy však nebyl zaznamenán případ, že by už jednou zavedený úd nebylo možné vytáhnout.

Sexuální úrazy varlat
Drcení varlat patřilo k nejhrůznějším procedurám útrpného práva. Jemné pohrávání s varlaty znamená pro mnohého muže vítanou aktivitu v rámci milostné předehry nebo pohlavního styku, jak však stará lidová moudrost praví - všeho moc škodí. Stačí jenom trochu přidat na intenzitě stisku a z příjemného laškování se stává bolestivé mučení. 

Pokousání

Ještě v dobách zakladatele české sexuologie pana profesora Hynieho platilo, že orální sex je známkou pohlavní úchylky a jeho provozovatelé jsou často lidé duševně zaostalí. Dnes provozují v České republice kontakty mezi ústy a genitálem čtyři lidé z pěti. A jak už to bývá, ženy kromě láskyplného laskání a olizování občas stisknou zoubky. 
  
 

 

Natrhnutá uzdička
Uzdička je přirostlá část předkožky, která se nachází na spodní části žaludu. K jejímu natržení, které se projevuje krvácením dochází zejména tehdy, pokud žena není dostatečně vzrušená a také pokud má muž uzdičku krátkou. Nepatrná poranění se sama zahojí, stačí jenom dodržovat běžná hygienická opatření. Komplikací ovšem může být, když se do těchto malých ranek zanese infekce, zejména nebezpečný je v tomto smyslu neblaze proslulý virus HIV. 

Natržení vagíny
U žen nejsou sexuální zranění tak pestrá. Setkáváme se většinou s různým poraněním pochvy ať již v poševním vchodu, nebo v hloubce, v oblasti takzvané poševní klenby. Tržná zranění mají většinou ostré okraje a vypadají jako řezné rány. Obvykle také značně krvácí a vyžadují lékařské ošetření. Jako první pomoc postačí poševní tamponáda jakýmkoliv textilním materiálem. Také zavádění různých předmětů do pochvy může být velice nebezpečným experimentem. 

Nefoukat do pochvy!
Drobná poranění se většinou docela dobře hojí, problémem však zůstává občasný nápad fouknout partnerce do pochvy. Po tomto experimentu většinou následuje u ženy pocit nevolnosti, jelikož i poměrně malý tlak vzduchu způsobí jeho průnik dělohou a vejcovody do břišní dutiny mezi střevní kličky. Vzduch v břiše se zobrazí i na rentgenovém snímku a nejedna žena byla už na základě tohoto nálezu zbytečně operována s podezřením na prasklé střevo či na rozbouřený žaludek. Jinak se vzduch z břicha postupně vstřebá bez jakéhokoliv zásahu. Smrtelné nebezpečí však představuje insuflace (zavádění) vzduchu do pochvy, byť i velmi krátce těhotné ženy. Místo do břicha zde vzduch směřuje do krevního oběhu a může způsobit smrtelnou vzduchovou embolii.

Sadomasochistické aktivity
Vášnivé hry lásky někdy na sebe berou podobu třeba jen mírných sadomasochistických aktivit. Některé erotické pomůcky, jako jsou různá škrtidla, pouta a bičíky, mohou  být zdrojem rozkoše, následné rány a modřiny však jednoznačně svědčí o opuštění pásma normality. Nicméně v jakékoliv sexuální aktivitě je nějaký byť nepatrný zlomek násilí. Každý by si však měl vytyčit jakousi vlastní hranici normality a korigovat ji podle svého sexuálního protějšku. Přirozenému pojetí sexu je pak cizí každé násilí, které je partnerkou či partnerem vnímáno nepříznivě, nebo by mohlo způsobit nepříjemné následky.

   KV                                            Ilustrační foto:sxc.hu

Přihlášení