Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Jak vybrat květiny podle znamení zvěrokruhu

VODNÁŘ – VANDA
Vodnáři jsou velmi společenští a snadno navazují přátelské vztahy. Rádi experimentují a milují vše, co je originální, fascinující a nezvyklé. Bývají z nich výrazné osobnosti, a proto je velmi často zaujmou orchideje – květiny s nádechem exotiky, které jsou stejně pozoruhodné a sebejisté, jako oni sami. K Vodnářům, pro které je charakteristická modrá barva, má nejblíže vanda. Její do modra zbarvené květy připomínají hladinu hlubokého oceánu, který přímo vybízí k tomu, abychom se do něj ponořili a obdivovali krásu jeho vnitřního světa. Zvláště Vodnáři, jimž moudré hloubání nad nejrůznějšími otázkami není cizí, by si proto mohli vandu oblíbit.

RYBY - EUSTOMA
Pro lidi narozené v Rybách je typický neproniknutelně zasněný výraz. Snění je pro tyto jedince, oplývající bohatou představivostí, přímo životně důležité. Proto by mohli preferovat právě eustomu, která svými drobnými květy neodolatelně našeptává a láká k putování vlastní fantazií. Ryby  vynikají svým nesobeckým přístupem k ostatním, upřímností a důvěryhodností. O svých schopnostech však často pochybují a nemají dostatek sebevědomí. Klid nacházejí v přírodě, pro kterou mají zvláštní cit. I proto jsou pro ně eustomy, které připomínají právě natrhané luční kvítí, jako stvořené.

BÝK – ALSTROEMERIA
Znamení Býka je spojeno s planetou Venuší, která symbolizuje vrchol jara, tedy období, kdy příroda nejvíce odkrývá svoji rozmanitost. Snad proto jsou Býci velmi často považováni za kreativní bytosti s vytříbeným smyslem pro estetično a umění ve všech formách a sami se rádi obklopují krásnými věcmi. Stejně tak Alstroemeria poukazuje na svoji krásu a vybízí k obdivu nejedním způsobem. Pěstuje se v několika barevných variantách – růžové, červené, žluté, oranžové a bílé; kromě toho i s veselými tečkami a pruhy, jež ji činí ještě přitažlivější.

BERAN – FRÉZIE
 Berani mají ve společnosti často velmi významné postavení. Z jejich vzhledu vyzařuje vnitřní síla, spontánní energie a pocit sebedůvěry. To je možné říci i o frézii, kterou lze poznat i se zavřenýma očima. Výrazná, nezaměnitelná vůně, která se tvrdohlavě line z jejích květů a útočí na naše smysly, je velmi výrazná a specifická. V kytici mohou plnit vůdčí úlohu, která je i pro lidi narozené ve znamení Berana typická.
 
BLÍŽENEC – RŮŽE
Růže už od pradávna přitahuje pozornost a vzbuzuje obdiv, stejně jako typický Blíženec, který dokáže ve společnosti každého okouzlit přirozeností svého půvabu, vtipem a elegancí. Blíženec umí vždycky nalézt správné slovo a vyjádřit přesně a srozumitelně, co cítí. Růže zase jasně promlouvá svými květy: červená vyznává lásku, tmavě růžová symbolizuje vděčnost, světle růžová sympatie, bílá je výrazem pokory, žlutá je projevem radosti, oranžová vystihuje touhu a červenožlutá veselost.

RAK - HORTENZIE
Raci mají mimořádný smysl pro domov a rodinu. Jejich charakter je spíše zasněný a sentimentální. Hortenzie proto právem patří mezi květiny, ke kterým mají Raci nejblíže. Jejich nadýchané květenství připomíná oblaka a Rakům poskytuje bezpečný prostor pro jejich bohatou fantazii. Skvělými společníky mohou být Rakům i při vytváření hřejivé rodinné atmosféry. Teplo domácího krbu je pro ně velmi důležité.

LEV – SLUNEČNICE 
Lvům jsou vlastní tvořivost a umělecké sklony. Stejně tak slunečnice má k umění velmi blízko – často inspirovala a nadále inspiruje mnohé umělce.  Až do dvoumetrové výšky se vypínají její veliké, sytě žluté květy, které se po celý den otáčejí za slunečním světlem (za své jméno vděčí právě této vlastnosti) a opájí se jím s touž důstojností a majestátností, jaká je typická pro ohnivé znamení Lva, kterému také Slunce vládne.

PANNA – LILIE
Lilie je jednou z květin s nejpevněji zakotvenou symbolikou. Při pohledu na ni se nám nejčastěji vybaví slova jako nevinnost nebo čistota, což jsou i základní vlastnosti přisuzované znamení Panny. Tato symbolika ovšem lilii provází již od dob starověkých kultur: za symbol nevinnosti ji považovali už staří Peršané. Řečtí a římští umělci ji zase často vyobrazovali na domovních znameních jako znak plodnosti a čistoty.

VÁHY – GERBERA
Sedmikráskovité květy gerber mohou někomu připadat příliš skromné, ale k přemýšlivým Vahám mají velmi blízko. Svou jednoduchou krásou gerbery připomínají květiny, které kreslí malé děti, a jejich barvy a tvary jako by vypadly přímo z omalovánek. Jsou zosobněním harmonie, která je pro Váhy velmi důležitá. Hebké okvětní plátky, ochmýřené stonky a listy gerber nesmírně přitahují pohled - přímo volají po doteku a pohlazení. Po něžném zacházení a komplimentech touží stejně jako Váhy. Další společné atributy, které gerbery se znamením Vah pojí, jsou křehkost, elegance a nepostradatelnost.
 
ŠTÍR – ANTHURIUM
Anturie hned na první pohled působí velmi luxusním dojmem. Její takřka perfektní vzhled koresponduje s povahou jedinců narozených ve znamení Štíra, kteří se nespokojí s kompromisy a touží po dokonalosti a perfekcionalismu. Lidé ve znamení Štíra jsou často tiší až tajnůstkářští. Když se však pro něco rozhodnou, dokáží být velmi tvrdí a nekompromisní. I anturie dává drze a pyšně najevo vědomí své krásy a výlučnosti. Vyzývavé toulce a působivě dlouhý, na konci elegantně zakroucený hrot palice, okamžitě poutají veškerou pozornost.

STŘELEC – ZANTEDESCHIA
Zantedeschia možná na první pohled vypadá jako každá jiná květina, ale obyčejná v žádném případě není. Zcela jistě bude imponovat lidem zrozeným ve znamení Střelce, které nejlépe vystihují slova jako přirozenost, energie a optimismus. V kalách se snoubí rafinovaně skrytá výstřednost s elegantními čistými tvary, a to je pro nezávislé Střelce typické.

KOZOROH – KARAFIÁT
Kozorohové nebývají nápadní, většinou se, stejně jako plachý bájný živočich, po kterém mají jméno, drží stranou a nepřitahují zvláštní pozornost. Ve skutečnosti se však jedná o velmi ctižádostivé a úspěšné lidi. Jak muži, tak i ženy narozené v tomto znamení v sobě skrývají určitou jemnost a takt, příjemně hovoří, avšak někdy z nich vyzařuje melancholie a zvláštní chlad. Velmi dobře se k nim hodí karafiát, o kterém můžeme říci, že provází dějiny. Hrdé karafiáty se objevují již v malbách a tiscích z doby renesance. Používali je i milenci jako vyznání věrné lásky. Možná byste je přehlédli, ale nakonec se ukáže, že by to bez nich jaksi nebylo ono, zkrátka jako Kozorozi. V pozdější době se karafiáty staly symbolem revoluce – každý, kdo dělá revoluci chce zvítězit. Stejné je to s Kozorohy a nedejme se zmýlit. Jakkoliv malá se zdá jeho šance na vítězství, Kozoroh vyhraje.

KV - Ilustrační foto:flickr.com/Stock.XCHNG

Přihlášení