Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Jak koupit mobil na internetu a neprohloupit

Jak koupit mobil na internetu a neprohloupit

„Šedý dovoz“ je riskantní při reklamaci
Podezřele levné internetové obchody ve většině případů prodávají telefony z takzvaného šedého dovozu, tedy přístroje primárně určené pro jiný než český trh. V případě, že najdete takový levný e-shop, je dobré si na internetu nejprve ověřit reference. Stačí jeho jméno zadat do vyhledávače a jistě se objeví řada diskusí z různých internetových fór. Není snad nutné připomínat, že nakupovat v e-shopu, který má špatné reference, není dobrý nápad. Problémy mohou nastat při reklamaci nebo v případě, že se rozhodnete zakoupené zboží vrátit. Ze zákona tak můžete učinit bez udání důvodu do čtrnácti dnů od zakoupení. Známy jsou dokonce i případy podvodných prodejů, kdy zákazníkům namísto objednaného zboží dorazí jen obyčejná cihla.
   K bezproblémovému nákupu doporučujeme zvolit ověřený a spolehlivý internetový obchod. Své e-shopy mají i samotní výrobci jako Nokia, Sony Ericsson a Samsung. Ve všech třech případech je v Česku provozuje distribuční společnost Setos. Další možností jsou ověřené a všeobecně známé internetové obchody s elektronikou jako Alza, Mironet, Czechcomputer, Kasa a další. Jejich výhodou bývá to, že si objednané zboží můžete vyzvednout osobně v kamenné prodejně.

U zahraničních obchodů poštou raději přes známé
Druhou možností je nákup na zahraničních internetových obchodech, kde ale budete potřebovat jazykové znalosti. Pokud nejste v daném jazyce zběhlí a ani nemáte po ruce někoho, kdo by byl, na takový nákup rovnou zapomeňte. Dá velkou práci zjistit například jen to, jestli takový internetový obchod vůbec dodává zboží do Česka. A upřímně, z těch velkých a spolehlivých jich mnoho není.
   Nejlépe je, když budete mít nějakého známého v dané cizí zemi, telefon si necháte dodat na jeho adresu a pak si jej následně necháte přeposlat. Pozor ale na poštovné, které může zdánlivě výhodný nákup výrazně prodražit.

Zkuste telefon vydražit
Často nejlevnější alternativou jak přijít k vybranému mobilnímu telefonu jsou internetové aukce. Chce to ale rozvážnost, čas a také trochu pevné nervy. Ztrácet hlavu v internetových aukcích se totiž nevyplácí, často tak za zboží zaplatíte více, než jste původně zamýšleli. Opět doporučujeme použít osvědčené aukční servery. V našich podmínkách je to především stále populárnější Aukro nebo portál iKup. Druhý jmenovaný se snaží vypadat jako česká mutace asi nejpopulárnějšího aukčního portálu na světě – eBay. Právě eBay ve všech svých jazykových mutacích může být opravdu zajímavým zdrojem levných telefonů. 
Portál eBay se pochopitelně vyvíjí a tak je dokonce k dispozici i v našem mateřském jazyce. Jde ovšem jen o lokalizaci uživatelského prostředí portálu. Nabídky zboží jsou vždy nadále v tom jazyce, ve kterém je uživatel zadal. Česká mutace portálu tak usnadní především registraci a běžné používání, výhodou také může být vyhledávání pouze v předmětech, které jsou prodávající ochotni zaslat do České republiky. Portál ceny orientačně přepočítává na české koruny.
Pro nákup na aukčních portálech platí řada pravidel, která je nutno dodržovat. Jedině tak může nákup proběhnout bez potíží. O stanovení cenového stropu jsme již hovořili. Nezapomeňte do něj zahrnout i částku za poštovné. Druhým hlavním pravidlem je nákup pouze od spolehlivých uživatelů. Vybírejte uživatele s vysokým kladným hodnocením.
Na eBayi často narazíte na prodejce, kteří nejsou ochotni zboží poslat do zahraničí. I v tomto případě může existovat řešení. Prozatím funguje většinou při dodávkách z USA. Řada firem totiž přišla na to, že za pronájem poštovní schránky, přebalení zboží a následné odeslání na libovolnou adresu jsou lidé ochotni poměrně dobře zaplatit. Asi nejznámější firmou v tomto oboru je Shipito, která provozuje i českou variantu svých stránek. Pro nákupy ve Velké Británii můžete využít obdobnou službu nakupyvanglicku.sk. Opět je nutné si dobře spočítat, zda se takový nákup s využitím přeposílací služby vyplatí.

Pozor na skrytý hazard
Závěrem bychom chtěli varovat před nejnovější vlnou jakýchsi hazardně aukčních portálů. Příkladem může být portál bonus.cz. Takovéto portály lákají uživatele na velmi nízkou cenu nabízeného zboží. Jenže v tomto případě nejde o klasické aukce, kde zákazník jednoduše přihazuje ke konečné ceně. Namísto toho zde zákazník platí za samotný příhoz. Snadno se tak může stát, že v nastalé bitvě o zvolený předmět utratíte daleko více, než dané zboží stojí v obchodě.

   KV

Komentáře

Reklamace na booth

No já jsem viděl na booth.cz i špatné recenze. Že prý tam je špatný kontakt s firmou při reklamaci. Tak nevím jestli měl jen ten člověk smůlu, nebo jestli to tak opravdu je. Máte někdo zkušenosti s reklamací?

Já jsem měl bohužel

Já jsem měl bohužel smůlu a došel mi jiný typ notebooku než který jsem si objednal. Nějak se jim tam popletly objednávky a mi a ještě někomu trochu vyměnili zboží. :D Každopádně jsem si zavolal na zákaznickou linku a vše se vyřešilo.

Aha, no mě se právě

Aha, no mě se právě líbí chladič na notebook a ještě pár věcí, ale jak jsem si přečetl ty starosti s reklamací, tak teď váhám.

Nevím teda jakou zkušenost

Nevím teda jakou zkušenost mají ostatní a nikomu nic nevyvracím, ale já jsem měl zkušenost dobrou. Ze začátku mě to pěkně naštvalo, ale hned mi to vyměnili, takže v pohodě. Na notebooku jedu do teď a žádné potíže.

No, asi začnu doufat, že

No, asi začnu doufat, že nebudu mít smůlu. :D Prosímtě, nevíš jak je to s těma WCR bodama? Něco málo jsem o tom zaslechl, ale vůbec jsem to nepobral.

No to prostě sbíráš body

No to prostě sbíráš body a za ty potom můžeš na booth nakupovat. Jeden ten bod je myslím 25 Kč.

Juj, to budu dlouho sbírat,

Juj, to budu dlouho sbírat, abych zaplatil svou objednávku. :D Ale jak je získám?

Musíš se napojit na

Musíš se napojit na aplikaci VideoBoard a potom už je jenom na tobě jak je budeš získávat. Nějaké body získáš jen za přihlášení k apce a potom máš nějaké body ještě za hry.

Za hry? To jako budu hrát

Za hry? To jako budu hrát hry, získávat body ve hře a potom nakupovat?

Jo, přesně tak! Je to

Jo, přesně tak! Je to super :D

Zní to skvěle, ale moc se

Zní to skvěle, ale moc se mi tomu nechce věřit.

Já jsem tomu taky nevěřil

Já jsem tomu taky nevěřil ze začátku. Ale vem si to tak.. chceš nějaké věci od booth. Jestli je budeš mít teď, nebo za týden, to už je jedno. Za ten týden si můžeš zahrát pár her a uvidíš jestli tě to chytne. Potom když ti ty body nevezmou, tak to prostě zaplatíš. Ale pochybuju, já už přes ty body platil.

Takže jsi těma bodama už

Takže jsi těma bodama už aji platil? A všechno v pohodě? A to jim potom jako napíšu něco ve smyslu, mám tolik a tolik bodů, stáhněte mi to?

Né, při platbě to tam

Né, při platbě to tam zadáš  Prostě jako bys platil normálně pěnězma.

a co tam jsou za hry? Na

a co tam jsou za hry? Na nějaké střílečky a zabíječky mě nikdy moc neužilo, vždy mě zabili :D

Jestli chceš něco

Jestli chceš něco oddechového, jsou tam i piškvorky :D

Pecka, tak to si zahraju :D

Pecka, tak to si zahraju :D za to nic nedám.. díky moc ;)

Není zač ;)

Není zač ;)

A právě proto už nakupuju

A právě proto už nakupuju jen v obchodech, které mám ověřené a kterým věřím. :) Jednou jsem se takhle napálil a od té doby si dávám pozor. Hlídám si recenze a hodně se ohlížím i na to, jaké zkušenosti mají moji známí. Přece jen jsou to nejdůvěryhodnější. Jediný obchod, na který jsem neslyšel žádnou špatnou recenzi je www.booth.cz. Hodně známých zde už nakoupilo a vše bylo v pořádku. Já osobně jsem tady nakupoval už asi 3x a vždy bez problémů.

Přidávám se, na booth.cz

Přidávám se, na booth.cz jsem objednávala dceři mobilní telefon na Vánoce. Došel v čas a funguje zatím normálně a bez problémů. Co známý upoval u jiné firmy taky něco na Vánoce, tak mu to došlo v půlce ledna..

Souhlasím tady s anonymem

Souhlasím tady s anonymem na booth.cz se nakupuje dobře. Jste skvěle informování o objednávce atd. Myslím, že je to hodně kvalitní internetový obchod, který je v dnešní době k těžko nalezení. Mimo to sbírám i body.

Přihlášení