Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Horkovzdušné balóny a Zahradní ekologie– předměty v online škole pro zvídavé

Horkovzdušné balóny a Zahradní ekologie

The New Curiosity Shop (Nová instituce pro zvídavé) je online škola, která byla založena v Edinburghu, ve Skotsku, Noelem Chidwickem a doktorem. W. Arthurem Chapmanem, dvěmi pedagogy, kteří věří v základní princip školství - Učit tak, aby se všichni chtěli učit po celý život. Zužitkovali své letité zkušenosti z tradičního vyučování a navazovacích vzdělávacích programů a své pedagogické myšlenky posunuli směrem k vyšším „levelům“, když stvořili tuto online školu.
„Neuvěřitelná síla technologií v kombinaci s vysokou kvalitou kurzů, které vyučují nadšení profesoři smýšlející jako my, to pro nás byla záruka toho, že můžeme pro vzdělávací systém vytvořit něco nového a jiného,“ říká Chidwick.
A skutečně – tito pánové skutečně tvoří nově nové. Škola, která se snaží neustále své žáky obohacovat, nabízí rozmanité a jedinečné online kurzy, s názvy jako například: Astronomie pro začátečníky, Historie rodiny začíná doma, Bylinné léčivé prostředky: věda babek kořenářek, HIV/AIDS a společnost, Jak se učit online, Úvod do archeologie,  Úvod do soudní psychologie, Dlouhá cesta z Tipperary: život v zákopech, Italové jako turisté, Já, má osoba a ostatní: úvod do filozofie duše, Skotsko ve 13 století, Ekologie vaší zahrady, Horkovzdušné balóny atd.
Chidwick k tomu dodává: „Záměrně se nesnažíme napodobit formální univerzitní strukturu a přesunout ji na internet, ale na druhé straně můžeme stoprocentně zaručit, že naše kurzy jsou založeny a rozvinuty přesně podle univerzitních pravidel a v podobné formě je najdete na normálních univerzitách.“
V současné době škola ještě nenabízí možnost akreditace žádného z předmětů, takže učení se je jen pro zábavu a rozvíjení zájmů studentů. A to také umožňuje soustředit pestrou skupinu studentů ze všech koutů světa a sociálních skupin – od profesionálního pilota v Kalifornii  až po babičku v důchodu z Velké Británie. Kurzy vyučují lektoři s učitelskými zkušenostmi a rozsáhlými znalostmi v tom, na co se specializují. Kvalifikovaní učitelé předkládají představy o svém kurzu Chidwickovi a Chapmanovi a v okamžiku, kdy jsou schváleny, začínají budovat svůj online kurz.
Studenti se mohou zapsat kdykoliv, kurzy začínají každý měsíc.Délka programů se liší, převážně trvají několik týdnů. Škola se snaží být dostupná pro všechny, a proto také všechny materiály potřebné pro výuku jsou zahrnuty v ceně vstupních poplatků.
Kompletní seznam dostupných kurzů, jejich trvání i poplatky najdete na  www.newcurioshop.com.

Zdroj: Free-Press-Release.com        Ilustrační foto:sxc.hu

Přihlášení