Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Home staging – jak zatraktivnit nemovitost na prodej

Home staging – jak zatraktivnit nemovitost na prodej

Prodáváte byt, ale zájemci se nehrnou. Zřejmě pro ně není příliš atraktivní. Nábytek je starý, vana oprýskaná, v kuchyni se trhá lino. Musíte jít s cenou dolů, tvrdí makléři. Pozvěte si na konzultaci  home stagera, tvrdíme my. Je totiž schopen vykouzlit z vašeho postaršího bytu sexy realitní nabídku. Home staging je služba, kterou již léta využívají klienti ve Spojených státech i Evropě, a právě v době realitní krize se stává přitažlivou pro každého, kdo prodává nějakou nemovitost. Byty se už neprodávají tak rychle jako před rokem, kupci si svůj nový domov pečlivě vybírají. Home stager dokáže byt vyšperkovat tak, že se po něm jen zapráší. Nebude vás nutit do kompletní rekonstrukce, ani tahat po obchodech s nábytkem a dekoracemi. Jeho úkol je jasný - vystačit si ideálně pouze s tím, co váš byt nabízí.

Pryč se zbytečnostmi, vylaďte detaily
Pokud se rozhodnete této služby využít, připravte se na dvouhodinovou konzultaci. Odborně vyškolený profesionál vás doma osobně navštíví a projde s vámi veškeré místnosti a vysvětlí kde, co a jak upravit. Službu si ale nepleťte s interiérovým designem, který má za cíl zútulnit váš domov tak, aby se vám v něm lépe žilo. Home stagingu musí nemovitost připravit prioritně pro kupce.
Byt proto musí být po zásahu konzultanta neutrální, ale co nejpřitažlivější. Musí vyniknout jeho funkčnost, měl by proto vypadat podobně jako hotelové apartmá - čistě, prosvětleně, prostorně a s minimem nábytku. Je dobré zbavit ho veškerých přebytečných věcí a sladit barvy a doplňky. Nelze ovšem říct, že by stačilo byt pouze uklidit, či že je naopak třeba nákladně ho renovovat.  Základní rady profesionálů proto zní: Stěnám pořiďte pastelové barvy, do obýváku mísy s čerstvým ovocem či vázy s květinami. Nezapomeňte na koupelnu, kam lze umístit voňavá mýdla nebo nějaký zajímavý funkční detail. Své také udělají zajímavé závěsy či záclony.

Služba, která se vyplatí
Úpravy, které jsou vám během dvouhodinové konzultace navrženy, si můžete provést buď sami, nebo je může po dohodě udělat i přímo home stager. A to buď ten samý den, nebo si s vámi domluví jiný termín. Bude ale také záležet - mimo jiné - na celkovém stavu vaší nemovitosti. Pro dobrý prodej bytu je důležitá i jeho prezentace na internetu. Aby váš byt mezi ostatními inzeráty vynikl, je třeba jej i profesionálně nafotit. I s tím vám může home staging pomoci. Za dvě hodiny základní konzultace si bere home stager 4 200 korun. Pokud dokončí svou práci ten samý den, bude vám za další služby účtovat 1 800 korun za každou další hodinu.V případě, že nebude možné provést proměnu během jednoho dne, například z důvodu stěhování nábytku či dodání potřebného vybavení, dohodne se na ceně za další práce. Služba home staging navíc nabízí odvoz a uskladnění nábytku a osobních věcí do skladu s nonstop ostrahou, zapůjčení nábytku a dekorativních předmětů po dobu prodeje nemovitosti, tipy a rady, kde výhodně nakoupit bytové doplňky nebo nábytek a  kontakty na spolehlivé řemeslníky, kteří mohou provést drobné úpravy.

   KV                                                Ilustrační foto:photoxpress.com

Přihlášení