Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Co skutečně víme o magické moci Měsíce?

Fáze Měsíce
Měsíc dorůstá
  - Měsíc obíhá okolo Země a odráží Slunce. My vidíme tu část, která je osvětlená. V této fázi se srpek neustále zvětšuje směrem na levou stranu.
Úplněk - když Slunce ozáří celou přední stranu Měsíce, je úplněk. Zvlášť citliví lidé cítí jeho vliv dva až tři dny. Můžou být podráždění, hůře se soustředí a trpí výkyvy nálad. Víme, že v roce dochází ke 13ti úplňkům a každý z nich má různou energii.
Měsíc couvá - a jeho srpek se zmenšuje směrem k levé straně. Pokud je úplněk tmavý, je v novu. Skonči osmadvacetidenní cyklus a začíná znovu.

Přehled lidských oblastí, které Měsíc bezpochyby ovlivňuje:
Láska
Příjemné noci při úplňku jsou nejen romantické, ale očividně probouzejí i vášeň. Kdo by nevěděl, že se v tomto období zvláště rádi tulíme? Má to i svůj důvod. Ženám, které neužívají antikoncepci, se cyklus přizpůsobuje fázím Měsíce, během úplňku  je ovulace. Tehdy jsou ženy nejcitlivější a mají větší chuť na laskání
Domácnost
Bělejší prádlo díky couvajícímu Měsíci? Mnozí věří, že skvrny na oblečení se rychleji a snadněji vyperou a je k tomu potřeba i méně pracího prášku. Myslíte si, že je to pravda?
Zdraví
Hodně léčitelů tvrdí, že povzbuzující látky působí při úplňku a novu intenzivněji a rychleji, Období dorůstání ukládá energii a proto je vhodné na přijímání vitamínů. Když Měsíc couvá, odvodňuje a očišťuje od jedů. Je ideální čas jít do sauny. Během novu se daleko lépe léčí rány.
Porod
Ať už je to mýtus nebo skutečnost, alespoň je to pěkný příběh - většina domorodých obyvatel Afriky je dodnes přesvědčená, že porod za přílivu nebo za úplňku zaručuje dítěti dlouhý a šťastný život. Pravdou je, že za úplňku se rodí více miminek, ale pouze u národů, které jsou úzce spjaty s přírodou. V naší civilizaci nehrají vlivy, díky moderní medicíně, téměř žádnou roli.
Práce na zahradě
Každý ví, že rostliny potřebují k dobrému růstu dostatek slunečních paprsků. Zkušení zahradníci jsou ale přesvědčení, že i Měsíc hraje při sázení a setí velkou roli. Dorůstající Měsíc má podporovat růst - takže toto období je ideální na sázení a přesazování. Když couvá, má dobrý vliv na všechno, co je v zemi - hnojiva, kořeny, ničení plevele.
Stravování
Když Měsíc couvá, je ten nejlepší čas začít s dietou. Tělo je stejně jako Měsíc nastavené na "ubývání". Vydržet je daleko jednodušší (to platí i pro kuřáky, kteří chtějí  skončit se svým zlozvykem). Nov je ideálním dnem pro držení půstu a na detoxikaci. Pozor ale, opačný efekt na nás může mít dorůstající Měsíc - neopatrným konzumováním snadno doženeme, co jsme shodili.
Krása
Nejlepší čas na regeneraci je v období dorůstajícího Měsíce, rozmazlujme tedy svou pokožku i vlasy vším, co je vyživuje. Couvající Měsíc je vynikající na zbavení se jedů - solné koupele, peeling, čistící čaje - vše působí v tomto období intenzivněji.
Spánek
Za úplňku mají problémy se spaním především ženy. Mnoho špatně usíná i navzdory zataženým závěsům, které brání proniknutí měsíčního světla do ložnice. Ještě dříve než se začneme převalovat ze strany na stranu, zkusme se přitulit k partnerovi. Je to určitě lepší než počítání oveček.
Tvořivost
Řada umělců připisovala Měsíci obzvlášť velkou důležitost. Dokonce mu věnovala i svá díla. Měsíční světlo skutečně působí na náš tvořivý potenciál. Mozek reaguje citlivěji a rychleji na podněty jako jsou světlo a hudba.
Nálada
Psychologové zpozorovali, že lidé, kteří jsou citlivější na Měsíc, jsou v jeho dorůstající fázi psychicky vyrovnanější, optimističtější a stabilnější. Těsně před úplňkem jsou nervóznější. Když Měsíc couvá, roste touha po klidu a je tedy skvělý čas na načerpání nové energie.

KV-Ilustrační foto:sxc.hu

Přihlášení