Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Co dělat v noci? Vyrazit na lyže!

Co dělat v noci? Vyrazit na lyže!

Hromovka v Krkonoších - z Prahy do Krkonoš to zvládnete autem za dvě hodiny. Večerní lyžování na Hromovce se vyplatí. Očekávat můžete upravenou sjezdovku, rychlou čtyřsedačkovou lanovku a žádné fronty. Za skipas pro dospělého zde zaplatíte na tři hodiny 250 Kč.
Horní Mísečky -  za 120 Kč si mohou lyžaři užívat po setmění svahů dva dny v týdnu na Horních Mísečkách. Sjezdovka je vhodná pro rodiny s malými dětmi, cena je jednotná a parkování zdarma.
Lipno – i na šumavském Lipně letos zaznamenali velký vzestup zájmu o noční lyžování. O víkendech lyžuje večer až 500 lidí, hlavně rodiny s dětmi. Dětské skipasy zde platí pro mládež až do 18 let a rodina může večer využít slevu. Dítě přijde skipas na 20 Kč a rodiče zaplatí za tříhodinové lyžování 290 Kč.  Novinkou zde je večerní lyžování s loučemi. Na Jezerní sjezdovce se zhasne, dospělí jezdí s pochodněmi a děti se svítící tyčinkou a vytvářejí tak rozmanité kulisy.
Klínovec -  Novinky kolem večerního lyžování letos přibyly i jinde. Zatímco někde třeba zlepšili osvětlení, na Klínovci začal jezdit speciální večerní skibus.
Ještěď - večer se lyžuje každý den i na Ještědu. Nejméně návštěvníků je zde v neděli, nejvíce v pátek a v sobotu. Permanentku na 400 m dlouhou sjezdovku koupí dospělý za 200 Kč, dítě narozené v roce 2000 a později může s rodičem jezdit zdarma.
Sněžník, Dolní Morava - na klidnější lyžování bez front láká navečer i jesenické středisko Sněžník Dolní Morava. Tříhodinový skipas na 500 m dlouhou sjezdovku přijde dospělého na 190 Kč, děti do 6 let neplatí. Ve Středočeském kraji nabízí osvícené sjezdovky Ski Relax Monínec nebo příbramský Padák.
Jizerka, Aldrov - noční lyžování si užijete i ve skiareálu Aldrov a to od prosince loňského roku denně od 18:00-21:00, na sklonku zimy pak dle sněhových podmínek.
Karlov pod Pradědem -  údolí Karlova pod Pradědem se vyznačuje dlouhou zimou, vysokou sněhovou pokrývkou a překrásnými lyžařskými terény. Je proto vyhledávaným místem pro rozvíjení všech zimních sportovních aktivit. Lyžařům je k dispozici 14 lyžařských vleků a několik tras pro turistiku na běžkách.  Večerní lyžování je zde k dispozici každý čtvrtek, pátek a sobotu od 18:00 do 21:00.                 
Dolomity Superski - V celé oblasti Dolomiti Superski je hned 10 zařízení, které zvou k nočnímu lyžování. Tady můžete brázdit sjezdovku do 22 nebo dokonce 23 hodin, závodit, setkávat se s přáteli nebo jen vnímat a užívat si podivuhodnou náladu. Pro všechny, kdo mají v Dolomiti Superski vícedenní jízdenku, je tiket pro noční lyžování zdarma. Nenechte si ujít tento nezapomenutelný zážitek jako působivý vrchol Vaší dovolené v Dolomitech.
Štýrsko - návštěvníky Štýrska v zimě přivítají lyžařská střediska Hebalm, Galsterberg im Gröbminger Land a Schladming - Rohrmoos, která nabízejí i možnost večerního lyžování.V Hebalmu si zalyžujete denně do 21:00. Lyžařské centrum Galsterberg je malé, přehledné středisko s moderními vleky a lanovkami. 19,3 km sjezdovek a 5 vleků a lanovek vytváří ideální lyžařské příležitosti pro celou rodinu. Večerní lyžování o délce sjezdu 5 km každé úterý, čtvrtek a sobotu představuje lákavou atrakci pro malé i velké. Schladming – Rohrmoos nabízí milovníkům snowboardingu i freestylu 300 metrů dlouhý a 30 metrů široký park, který se nachází poblíž údolní stanice lanovky „Hochwurzen". Pro večerní snowboarding je otevřen denně mimo neděli. Lanovka je v provozu od 19.30 do 22.00 hod., sjezdovka je osvětlena do 22.45 hod.

   KV                                                 Ilustrační foto:photoxpress.com

Přihlášení