Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Američtí šamani nejlépe léčí emoce člověka 21. století

Neviditelné je od Otce, viditelné od Velké matky
   Podle mytologie domorodých kmenů Severní Ameriky je to Matka Země, která nám dává tělo a fyzickou část naší existence. Hmota, se kterou disponujeme, veškerý materiální svět, který vidíme, pochází od Matky. To, co je neviditelné - duch, spirituální svět - pochází od Otce. Nevidíme slova ani myšlenky, nevidíme pocity, inteligenci, paměť, přesto velmi dobře víme, že existují, a že je k životu nezbytně potřebujeme. Materiální část je důležitá, ale bez části spirituální, bez neviditelného světa myšlenek, pocitů, pochopení toho, co se děje v našem nitru, bychom nemohli být lidmi. To neviditelné tvoří naši identitu, dělá nás tím, čím jsme a umožňuje nám napojit se na nekonečnou duši, která přechází z jednoho života do druhého.    Při přechodu z jednoho života do druhého na sebe bereme tvář určité osoby (určitou masku – z řeckého slova persona). Tělo umírá, maska se vytrácí, ale to, co bylo v nitru člověka to neumírá. To, co jsme se v životě naučili, co jsme udělali a jak jsme schopní s touto zkušeností dále pracovat, tvoří evoluci duše.

Velký Duch a otec duše jako vědomí obývající vesmír
   Američtí šamani nevěří, že neustálí návrat na Zemi je určitým trestem nebo věcí karmy, jak tomu učí jiné náboženství. Nevěří, že na Zemi musíme platit bolestí. I na Zemi pokračuje ráj, protože matka je stejně jako otec posvátná. Co víc bychom tedy měli chtít, než žít v harmonii s Ní?  V dnešní době se ale více než kdy jindy musíme učit rozumět té všeobjímající stále stejné duši, která nám jediná k harmonii může dopomoci. Léčba emocí je to na co se američtí šamani zaměřují i dnes a nabízejí své služby zmatenému člověku 21. století.
Kde končí naše emocionální část a kde začíná fyzická? Jsme jako cibule - máme fyzické tělo, emocionální, mentální, energetické, astrální tělo, jedno uvnitř druhého. Duše přichází na  Zemi od Velkého Ducha (Great spirit), Otce duše. Američtí šamani věří, že ve vesmíru je obrovské inteligentní milující vědomí, obývající veškerý prázdný prostor. My jsme vystavěni z atomů, které mají uvnitř také hodně prázdného prostoru, a právě v něm „žije“ naše duše. Je velmi těžké představit si duši, protože duše je energie. Je jako vzduch, nemůžeme ji vidět, ale můžeš ji dobře cítit.
 
Nejhorší je, když duše unikne z těla ven
   Američtí léčitelé „duše“ vycházejí z toho, že jsou sami jen nástrojem, mostem k Velkému Duchu a mohou nám jen napomoci na naší vlastní cestě. Učí rozpouštět emoční bloky, uvádí člověka do středu, do spojení se silou přírody a s jeho vlastní jednoduchostí. Tím posilují naše duševní síly. Skutečný problém nastává, když duše unikne z těla ven. Když osoba, která ke přijde „na terapii“, říká, že se cítí nepřítomná, jakoby tu nebyla, necítí vůbec nic, není šťastná ani nešťastná, vůbec sama sebe nepoznává. To je nebezpečný stav, který může být následkem šoku, náhlé šokující zprávy, nehody, operace atd. Tělo v té situaci zůstane, ale duše „vyskočí“ ven a nemůže se vrátit, protože dotyčná osoba má zablokované přístupové cesty. Tehdy je musí šamani otevřít, odblokovat, duši pohladit a vrátit ji zpět.

 Je zbytečné trpět, když to není třeba
   Celý život je jako jedno velké puzzle složené s tisíců malých kousků a my se je snažíme dát dohromady. Možná už máme hotový malý růžek, ale ten vůbec nesedí k tomu ostatnímu a nevíme, jak to funguje. Ale někde v hloubi duše známe obrázek, který skládáme. V celém tom obrázku se nachází příběh lidskosti, příběh vesmíru, příběh ducha, můžeme tam vidět jako červenou nit, která se tím vine, svůj vlastní život. Tehdy pochopíme smysl všeho a můžeme si oddechnout, protože už víme, rozumíme svému životu, tomu, proč tu jsme.  Američtí šamani učí lidi, kterak být zodpovědný za vlastní život. Aby používali celý svůj lidský potenciál, aby svůj život uměli sami řídit. Aby používali všechny kvality, všechny energie, všechny možnosti těla, mysli, duše, ať už jsou v bdělém stavu, nebo sní. Aby uměli používat obě poloviny mozku. Lidé, kteří si nejsou vědomi toho, proč zde žijí, mrhají svým životem. Možná to nevadí, protože dostanou další šanci, ale možná budou trpět, nebo se ztratí, a to je škoda. Je zbytečné trpět, když to není třeba.

KV                                                        Ilustrační foto:everystockphoto.com

Přihlášení