Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Čističky vzduchu

Čističky vzduchu                                                                               

Zvláště ve velkých městech je vzduch velmi znečištěný, při čemž vzduch v uzavřené místnosti bývá mnohonásobně znečištěnější než venku. Čističky vzduchu odstraňují ze vzduchu prach, pyl, cigaretový kouř, bakterie a pachy, čímž přispívají k vytvoření zdravého životního prostředí. Tyto nečistoty však naše smysly nejsou shopny pouhým okem či při pouhém nadechnutí zachytit, přesto tato situace působí velmi negativně na náš organismus. Použití čističky vzduchu v uzavřené místnosti Vám poskytne komfortní čistotu prostředí, ve kterém žijete. Vzhledem k použití několika druhů filtrů čističky umí nejen odstraňovat smog a prach, eliminují pyl, čistí vzduch od cigaretového kouře, ničí choroboplodné zárodky, bakterie i plísně, zachytávají mechanické částice jako např. zvířecí chlupy, peří, prach apod., odstraňují nepříjemný zápach, zkrátka odstaňují i ty nejmenší částečky a to od 0,3µm. Použití čističky vzduchu v domácnosti je ideálním řešením situace pro alergiky.

Čističky vzduchu:

    * odstraňují prach
    * eliminují pyl
    * čistí vzduch od cigaretového kouře
    * ničí choroboplodné zárodky a bakterie
    * odstraňují nepříjemné pachy během jedné minuty
    * zachytávají zvířecí chlupy a ostatní částice
    * ničí nebezpečné škodliviny

Čističky vzduchu dělíme na

ČISTIČKY VZDUCHU BYTOVÉ, KANCELÁŘSKÉ - PŘENOSNÉ JEDNOTKY
Tyto chytré a krásné čističky obsahují tři druhy filtrace. Jedná se o klasický antibakteriální filtr, který je omyvatelný a jeho životnost je neomezená, dále o pachový filtr z aktivního černého uhlí, u něhož je životnost dána po tu dobu, dokud z něj nevystupují žádné nepříjemné pachy a v poslední řadě se jedná o Hepa filtr, u nějž je životnost 5 let za předpokladu, že se u něj vykouří 10 cigaret denně. Výměnu filtru signalizuje kontrolka na panelu přístroje. Ta je však řízena počtem provozních hodin, ne skutečným stavem filtrů. Z toho vyplvá, že skutečný interval výměny filtrů je závislý na provozních podmínkách a místu instalace. Doporučujeme měnit Hepa filtr v případě, že je jeho vnitřní strana silně zašedlá až černá. Co se týká ceny za tyto filtry, jde o set, kde je v balení jak Hepa filtr, tak pachový filtr.

ČISTIČKY VZDUCHU PRŮMYSLOVÉ - do restaurací
Elektrostatické čističe vzduchu se používají pro čištění vzduchu v komerčních nebo pracovních prostorách. Elektrostatický filtr zachytí až 99% znečištěných částic přítomných ve vzduchu jako smog, cigaretový kouř, prach, mikro-organismy, popel, pyl atd.. Naprosto nehlučný ventilátor čističe nasává vzduch, který prochází přes tři filtry, mechanický filtr zadrží nejhrubší nečistoty, elektro-statický filtr polapí i nejmenší částice až po 0,01 mikronu a karbonový filtr (za příplatek) slouží k odstranění nepříjemných zápachů. Takto filtrovaný vzduch se vrací do prostředí, navíc obohacen zápornými ionty ke zdokonalení biochemických parametrů. Díky dokonalému systému řízení elektroniky se čistič vzduchu automaticky zapíná, je-li vzduch v místnosti znečištěn. Čističky vzduchu model X se montuje na stěnu místnosti, čistič vzduchu model T se montuje do středu stropu a spodem nasávaný vzduch vyfukuje v rozsahu 360°. Čističe vzduchu jsou elegantním doplňkem vhodným pro jakýkoliv interiér, dodávají se ve dvou barvách - bílé a ořechové , jsou vybaveny dálkovým ovládáním. Elektrostatické filtry je nutné pravidelně čistit nejlépe v ultrazvukové lince (1x měsíčně), protože čištění v chemikáliích a solných roztocích má vliv na životnost těchto velmi citlivých elektrostatických filtrů.

Zdroj www.klimatizace.net

Přihlášení