Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Dílna

Renovátor - nepostradatelné multifunkční nářadí

dewalt200.jpg

Přestože se díky reklamním kampaním marketingových společností vžil pro
tento typ nářadí obecný název „renovátor", měli bychom ho
správně nazývat multifunkční oscilační bruskou nebo pilkou.

Přestože se díky reklamním kampaním marketingových společností vžil pro tento typ nářadí obecný název „renovátor", měli bychom ho správně nazývat multifunkční oscilační bruskou nebo pilkou. Tento univerzální pracovní systém pro renovaci a výstavbu není totiž úplnou novinkou. Už v roce 1985 vyrobila firma Fein

Praktické rady pro ochranu před dřevokaznými škůdci

drevo.jpg

Předcházení výskytu škůdců se vždy vyplatí. Preventivní použití impregnovaných materiálů nebo konzervační ošetření dřevěných částí budovy bude řádově lacinější než výměna napadených částí dřevomorkou, navíc spojené s kurativním chemickým zásahem.

Vše co potřebujete vědět o hmoždinkách

hmozdinky.jpg

K úspěšnému rozšíření tohoto chytrého vynálezu 20 století napomohla vysoká odolnost a nízká cena plastů, ze kterých se nejčastěji vyrábějí. Vedle hmoždinek univerzálních, které lze použít prakticky ve všech stavebních materiálech, se vyrábějí také speciální, určené například pro montáž okenních a dveřních rámů či jiných rozměrných celků.

Lupínková pilka a jak s ní správně pracovat

lupinkova_pila.jpg

Lupenková pilka je součástí začátečnických sad nářadí, ale před vlastní prací je dobré se s ní lépe obeznámit. Řezání lupenkovou pilkou není totiž pro začátečníka úplně snadnou záležitostí a můžete přetrhnout spoustu pilových listů, než se to naučíte. Proto jsme tu dnes s návodem, který by vám měl práci usnadnit.

Dárek pro opravdové muže

husqarna.jpg

Pořádná pila patří do kategorie dárků, které potěší každého muže - tím spíš, když se jedná o motorovou pilu od Husqvarny. Tato značka s více než třísetletou tradicí je totiž proslulá svou kvalitou, výkonem a bezkonkurenčním designem. Je jenom jedna větší radost než fakt, že tuto švédskou legendu vlastníte - ještě lepší je s ní pracovat.

 

Základní truhlářské práce zvládnete hravě

truhlar.jpg

Je nepochybné, že až začnete pracovat s dřevem, naučíte se z chyb, které nevyhnutelně uděláte. My vám můžeme poskytnout jen základní rady tak, aby vás vaše kutilství neodradilo úplně. Byla by to škoda, protože práce se dřevem je jednou z nejkrásnějších a vůbec nejstarších prací, kterým se člověk kdy věnoval.

Orýsování

Slovníček pojmů pro hledače pokladů

vevode_min.jpg

Minule jsme si pověděli něco o tom, jak si správně vybrat pro začátek detektor. Dnes vám přinášíme slovníček základních pojmů, které byste měli znát dříve, než se vydáte za dobrodružstvím „pod zem“. Zjistíte totiž, že na vás i při této činnosti číhá spousta nepředvídatelných nástrah a s detektorem bude třeba se dobře sžít.

Air test - Základní pomůcka pro testování detektoru. Testovaný předmět není uložen v půdě, ale volně na povrchu. Jedná se pouze o orientační test; dosah v půdě a vyhodnocení se může dramaticky změnit.

Jak si vybrat detektor kovů

detektorkovu_min.jpg

Než se pevně rozhodnete pro nějaký konkrétní model detektoru kovů, buďte obezřetní. Velmi mnoho z nich je pouze produktem dobrých reklamních tahů, ale  ne již dobrým řemeslným produktem. Dříve než se vydáte z peněz, zodpovězte si s námi otázky po tom, k čemu vám má detektor vlastně sloužit.

Co chcete hledat a v jaké lokalitě?

Víte, k čemu je dobrý šelak?

selak_min.jpg

Šelak vzniká jako výměšek červce lakového, který se vyskytuje především v Indii a v Thajsku. Červec lakový prostřednictvím tohoto sekretu ochraňuje svoje larvy před vlivy okolí. Výměšky pro výrobu šelaku se z větviček sklízejí dvakrát do roka. A k čemu ho můžeme využít my?

Vrtání je krásná věda, kterou vás naučíme

multi_construction_min.jpeg

Ty, kteří již někdy vrtali například obkladačku v koupelně obyčejnýmvrtákem, možná vědí, že bez zkušeností je to práce mnohdy plná zbytečného úsilí, nervů a nakonec i poničených vrtáků a rozbitých dlaždiček. Těm, kteříto ještě nezkoušeli nebo jsou stále neúspěšný, přinášíme ve spolupráci s odborníky ze společnosti Bosch návod na to, jak si úspěšně poradit nejen sdlaždičkou, ale také jaký vrták si vybrat při vrtání do zdiva, betonu, dřeva
nebo skla.

Výběr vhodného vrtáku podle typu vrtaného materiálu