Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Interiér

Masážní bazény nejsou luxus jen pro vyvolené.

bazen hydromasaz spa perex.jpg

Výhodou všech hydromasážních spa bazénů je, že je můžete umísťovat nejen vevnitř v domě nebo lépe v zimní zahradě, ale především přímo ven, na terasu či rovnou do zahrady, a za určitých okolností je provozovat celoročně.

Drátování a malba na hedvábí

Schaffnerova_Michaela_teaser.jpg
Drátování nebo práce s drátem provází celé lidstvo již od pravěku a  výroba drátů a drátků především k ozdobným účelům je známa už z doby bronzové. V té době se začaly vyrábět jehlice, náramky i spony do vlasů a byly znakem určitého vyššího postavení nositele či celé rodiny či rodu.

Drátování nebo práce s drátem provází celé lidstvo již od pravěku a  výroba drátů a drátků především k ozdobným účelům je známa už z doby bronzové. V té době se začaly vyrábět jehlice, náramky i spony do vlasů a byly znakem určitého vyššího postavení nositele či celé rodiny či rodu.

Sedací vaky aneb jak si vybrat z toho nepřeberného množství na trhu

nahled_ter_na_berusce.jpg
Český výrobce sedacích pytlů pro děti ale i pro dospělé přináší na český trh příjemné osvěžení v podobě originálního designu a prověřené kvality. Sedací vaky jsou šité z těch nejkvalitnějších nylonových materiálů opatřených gumovým zátěrem na rubové straně. Proto se nemusíte bát vyrazit s takovým vakem na zahradu nebo třeba i k vodě.

Dá se poznat kvalitní sedací vak či pytel?

vaky na trave

Jak vybrat vysavač přesně pro vaši domácnost

vysavac perex.jpg

Vysávání dnes již nemusí být jen velkou námahou a otravou, důležité ale je, umět si vysavač správně vybrat. Parametrů pro výběr může být hodně od velikosti vysávaného prostoru, frekvence úklidu až po vzduchotěsnost, která je důležitá pro zachování zdravého prostředí v bytě.

Typy vysavačů – sáčkový či bezsáčkový, ruční nebo robotický?

Braňte se oroseným oknům

oroseneokno_min.jpg

Mokré stěny a orosená okna jasně ukazují na zvýšenou vlhkost v interiéru, jejíž následkem  může být plíseň. V mnoha případech je nárazové větrání okny bohužel nedostatečné. Ale co si počít, dříve, než začneme škodit našeho zdraví ...

Jaká je ideální vlhkost vzduchu?

Jak bydlet podle zásad Feng Shui (II.dil)

feng_shui_1.jpg

Feng Shui učení dokáže popsat energetické působení tvarů, barev a materiálů na člověka v čase i prostoru a pomoci vám zařídit harmoničtější bydlení a tak zharmonizovat i váš život. Možná tedy, že pomocí tohoto učení zjistíte, proč se vám v ložnici, špatně spí, v pracovně či kanceláři hůře soustředí, a v dětském pokoji děti tolik zlobí. Pamatujte, domovu, kde nepanuje harmonie, hrozí rozpad, proto si ho pojďte nyní udělat krásnějším a opravdickému domovu podobnější!

Jak bydlet podle zásad Feng Shui (I.dil)

feng_shui.jpg

Jste si jisti, že vám vaše bydlení skýtá po náročném pracovním dni opravdu útulné útočistě a oázu klidu? Nebo přijdete domů, do bytu, ve kterém se cítíte stísněně nebo na vás padá „depka“, protože jste si vymalovali stěny špatnou barvou? Feng Shui je učení, které hledá rovnováhu v prostoru a učí člověka, jak žít v harmonii. A pomocí správného užití prostoru se  dotýká všech oblastí lidského života, od vztahu k přírodě a zdraví, úspěchu a finanční prosperity, až po partnerské vztahy. I vy můžete pomocí zásad Feng Shui dojít k vlastnímu plnějšímu bytí.

Jak si vyrobit svůj originální Betlém

betlem.jpg

Tradici Betlémů založil v roce 1223 svatý František z Assisi v italské Umbrii. Se svými přáteli přivedl o půlnoci do jeskyně, přeměněné na kapli, oslíka a vola a nainscenovali první jesličky. Tehdy sloužil kněz první vánoční půlnoční mši.

Přírodní kámen na podlahu – jak ho vybrat a položit

kamen.jpg

 Krásná vzpomínka na zašlé časy – přírodní kámen je jedním ze základních materiálů tradičních řemesel. Na stinných dvorech s žulovým dlážděním a v provensálských uličkách do sebe erodovaný kámen nasává teplo a svěžest okolního prostředí. Je to inspirující, vnukne nám to myšlenku dodat interiérům podobnou jemnou a majestátnou atmosféru.

Řekněte ne skříním jako vitrínám

vestavene skrine-perex.png

A ano pro vestavěné skříně. Vestavěné skříně nejsou na trhu žádnou převratnou novinkou, vyrábí se již od sedmdesátých let minulého století. Co ale nové je, je stylový design, díky kterému se skříně stávají chloubou majitelů bytů.

 Vítanou změnou ve srovnání s nevkusným a nepraktickým sektorovým nábytkem z normalizační éry je také důmyslné vnitřní uspořádání, které dokáže prostor uvnitř doslova nafouknout a využít ho zcela beze zbytku. Kolik se toho do skříně vejde (a jak se v ní bude udržovat pořádek), závisí na chytrém vnitřním vybavení.