Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Stavba

Renovátor - nepostradatelné multifunkční nářadí

dewalt200.jpg

Přestože se díky reklamním kampaním marketingových společností vžil pro
tento typ nářadí obecný název „renovátor", měli bychom ho
správně nazývat multifunkční oscilační bruskou nebo pilkou.

Přestože se díky reklamním kampaním marketingových společností vžil pro tento typ nářadí obecný název „renovátor", měli bychom ho správně nazývat multifunkční oscilační bruskou nebo pilkou. Tento univerzální pracovní systém pro renovaci a výstavbu není totiž úplnou novinkou. Už v roce 1985 vyrobila firma Fein

Konopí – výborný tepelný i zvukový izolant

konopi.jpg

Konopné vlákno se vyznačuje vysokou pevností, odolností a savostí, a proto se stále více využívá jako ekologický a zdravý stavební materiál pro moderní domy. Konopné textilie tak ocení nejen alergici, ale všichni ti, kteří již mají dost „moderní“ rychlo výstavby materiálem, o kterém nemají potuchy, co může způsobit za dalších padesát let.

Litá podlaha nepatří jen do továrny!

lita_podlaha.jpg

Luxusní vzhled, jedinečnost, barva dle libosti, žádné spáry a snadná údržba. Lité podlahy z anhydridu a chemických stěrkových materiálů mají mnoho předností, a často jsou proto využívány i v rodinných domech.

Jednoduché položení a dokonalým leskem

Zavřete vrátka nezvané myší návštěvě

mys.jpg

Aby se nezvané myší návštěvě u vás nelíbilo, je důležité zamezit hlodavcům v přístupu do domu. Pokud je to možné, je třeba utěsnit veškeré přístupové otvory betonem nebo polyuretanovou pěnou. Myši to sice úplně nezastaví, ale rozhodně jim to cestu dovnitř znepříjemní. Dnes vám ale přinášíme i další tipy, jak se nechtěných hostů do domu zbavit.

Asanujte trvalé a blízké zdroje myších návštěvníků

Luxusní bydlení v korunách stromů

dum.jpg

Velký sen mnohých z nás. I Homer s Bartem ho mají – krásný a veliký dům v korunách stromů. V posledních době je patrné, že snílků je opravdu hodně a někteří z nich byli pro své spolusnící schopni převést imaginární v reálné. Dům na stromech se během pár let stal překvapivě hitem. A nechcete-li v něm přímo bydlet, zajeťte si do něj na dovolenou!

Velký sen mnohých z nás. I Homer s Bartem ho mají – krásný a veliký dům v korunách stromů. V posledních době je patrné, že snílků je opravdu hodně a někteří z nich byli pro své spolusnící  schopni převést imaginární v reálné. Dům na stromech se během pár let stal překvapivě hitem. A nechcete-li v něm přímo bydlet, zajeťte si do něj na dovolenou!

Přírodní kámen na podlahu – jak ho vybrat a položit

kamen.jpg

 Krásná vzpomínka na zašlé časy – přírodní kámen je jedním ze základních materiálů tradičních řemesel. Na stinných dvorech s žulovým dlážděním a v provensálských uličkách do sebe erodovaný kámen nasává teplo a svěžest okolního prostředí. Je to inspirující, vnukne nám to myšlenku dodat interiérům podobnou jemnou a majestátnou atmosféru.

Na mokré zdi podle nejnovějších postupů

mokre zdi_min.jpg

Poruchy, které jsou způsobeny vysokou vlhkostí zdiva, výrazně ovlivňují vzhled budov a kvalitu prostorů. Jejich využití je pak problematické, a to hlavně z hygienických důvodů, navíc vlhkost zdiva patří k nejpodstatnějším kritériím při rozhodování, jaké zásahy stavba vyžaduje.

Výstavba rezervního komínu se vám do budoucna vyplatí

komin.jpg

Zatímco oblaka černého kouře z vysokých komínů v městských průmyslových zónách v nás vyvolávají negativní pocity, bílý kouř, stoupající k obloze z typických červených komínů na střeše rodinného domu, signalizuje příjemnou domácí atmosféru. Navíc odborníci dnes varují před závislostí na jediném zdroji vytápění, a proto všem stavebníkům doporučují výstavbu rezervního komínu.

Jaké vytápění a paliva použijeme teď, a jaké v budoucnosti?

Sláma a konopí - netradiční ale trendy stavební materiály

strecharakos_min.jpg

Co v minulosti na tom kterém místě rostlo - bambus, rákos, obilí, to se také používalo na stavby. Odvěké materiály, které doprovázejí lidské příbytky od nepaměti, se ocitají na prahu 21. století paradoxně v roli materiálů neobvyklých. Zájem o ně ale začal přímo raketově růst.

Postavit stěnu z luxferů krok za krokem

luxfer.jpg

Luxfery zajišťují rovnoměrné osvětlení interiéru, a to bez ohledu na počasí nebo denní dobu. Brání jevu vznikajícímu u standardního zasklení, kdy je příliš intenzivní světlo u okna a naopak stín ve vzdálenějších místech.