Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Foto

Jak zachránit fotografie smazané z paměťové karty

pametova karta.jpg

Pokud se vám někdy přihodilo, že jste si omylem vymazali všechny (popřípadě jen některé) snímky z paměťové karty vašeho fotoaparátu a záběry to byly neopakovatelné, asi se o vás v té chvíli pokusil infarkt. Nicméně, jako ve většině situací z lidského života, i tahle má své řešení. A jakže vypadá?

Především je potřeba říct, že všechna paměťová média používají pro mazání a formátování podobné principy jako klasický počítačový harddisk. A protože data ze smazaných disků obnovit lze, implikuje to v nás automaticky domněnku, že u paměťových karet tomu nebude jinak. Otázkou zůstává, co je k takové obnově všechno potřeba.

JSEM Připraven na spojení

nikon_wu_1a.jpg

Společnost Nikon dnes ohlásila, že uvádí na trh bezdrátový mobilní adaptér, který umožňuje připojit digitální jednooké zrcadlovky k síti Wi-Fi.Mobilní adaptér WU-1a, který je uveden na trh pro novou digitální jednookou zrcadlovku D3200, představuje zařízení s rozhraním USB, které umožňuje fotografům připojit fotoaparát k inteligentním mobilním zařízením.

V roce 2012 bude rozšířená řada objektivů pro systém Micro 4/3

olympus_obj.jpg

Neustále se rozšiřující rodina majitelů fotoaparátů Micro 4/3 bude moci v roce 2012 vybírat z nabídky rozšířené o dva nové vysoce kvalitní objektivy: portrétní objektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 75mm 1:1.8 a makro objektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8, určený pro milovníky fotografování přírody.

V roce 2012 budou uvedeny na trh nové vysoce světelné a makro objektivy pro systém Micro 4/3.
Dvojice nových objektivů Olympus je zacílena na fanoušky portrétní a makro fotografie.

Olympus po představení v Japonsku uvádí novou řadu SH kompaktů i v Evropě

olympus.jpg

Jednou za čas se na trhu objeví výrobek, který jednoznačně vede svůj segment trhu. Takovým produktem může být směle i digitální kompakt Olympus SH-21. Pokud hledáte levný fotoaparát, na který se potřebujete spolehnout kdykoliv si přejete zachytit nějaký důležitý okamžik a chcete jej mít vždy po ruce, pak právě SH-21 je tou správnou volbou.

Co je vlastně na SH-21 tak speciálního?

Fotoaparát Nikon D4 posouvá hranice

nikon_d4.jpg

Společnost Nikon představila nový fotoaparát D4, svou novou vlajkovou loď mezi digitálními jednookými zrcadlovkami pro fotografy, kteří ve fotografii potřebují to nejlepší.Profesionální fotoaparát formátu FX je vyroben tak, aby bořil omezení a využil každou fotografickou příležitost. Přináší novou úroveň kvality obrazu, rychlosti i přesnosti do fotografování i natáčení videa.

Fotoaparát je vybaven snímačem formátu FX s rozlišením 16,2 milionu pixelů, fenomenálně vysokou citlivostí ISO a výkonným obvodem pro zpracování obrazu Nikon EXPEED 3. Nabízí nekompromisní výkonnost a bezkonkurenční všestrannost v extrémním prostředí i při extrémním osvětlení.

Vše,co vyžaduje pokročilý fotograf.

panasonic_gx1.jpg

Rodina fotoaparátů s výměnnými objektivy Panasonic G systému Micro 4/3 se rozrostla o model z nové prémiové řady – Lumix DMC-GX1. Panasonic tak vyslyšel přání zkušenějších uživatelů volajících po „ultimátním“ přístroji. S ním se milovníkům digitální fotografie dostane do rukou fotoaparát představující esenci toho nejlepšího, co lze v této kategorii nabídnout.

Na počátku bylo světlo a bedýnka … aneb o prarodičích fotoaparátu

foto_min.jpg

Zkušeností se změnami, které dokáže sluneční světlo s rozličnými hmotami a barvami, mělo lidstvo odpradávna. Vždyť látka, která nejvýrazněji dokazuje účinky slunečního světla, dusičnan stříbrný, lapsi, byla známa už koncem 8. století přinejmenším svému objeviteli Džafarovi, obyvateli úrodné Mezopotámie.

O zrodu fotochemie

Další výzva pro všechny nadšené fotoamatéry.

sony.jpg

Použitá technologie Translucent Mirror je další výzvou pro všechny nadšené fotoamatéry.Fotoaparáty α77 a α65 společnosti Sony jsou s rozlišením 24,3 megapixelu a AF funkcí souvislé fotografování - 12 fps nejrychlejší na světě*

Použitá technologie Translucent Mirror je další výzvou pro všechny nadšené fotoamatéry.Fotoaparáty α77 a α65 společnosti Sony jsou s rozlišením 24,3 megapixelu a AF funkcí souvislé fotografování - 12 fps nejrychlejší na světě*

Reportážní a dokumentární fotografii zvládnete i vy

reportazni foto perex.jpg

Reportáž informuje o události jednou fotografií, případně o průběhu události sérií snímků. Informace musí být jasná a přehledná, vypovídat o celé situaci a to je zvláště obtížné koncentrovat do jedné fotografie. I když je reportážní fotografie většinou záležitostí profesionálních fotografů, můžete si ji při dodržení pár zásad vyzkoušet i vy.

Objektivy – oči fotografů

objektiv_min.jpg

Objektivy jsou optické systémy složené z čoček. Slouží k zobrazování „objektů“. Objektivy s různou ohniskovou vzdáleností umožňují zobrazovat motivy z jednoho stanoviště v různé velikosti.    Ale i na výběru správného objektivu záleží, chcete fotografovat jako skutečný profesionál.

Zoomové objektivy – variabilita ohnisková vzdálenost na úkor světelnosti