Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Zdraví

Antistresový doping brokolicí + recepty.

brokolice.jpg

Brokolice obsahuje zajímavý poměr vitamínů, minerálů a dalších aktivních látek, které z ní činí jednu z nejlepších „protistresových“ zelenin. V posledních letech se brokolice stala předmětem pozornosti vědeckých pracovišť jako jedna z potravin, které pomáhají v prevenci proti rakovině.

Čínské recepty pro posílení imunity

cina jidlo perex.jpg

Čínští léčitelé považují tělo, ducha a duši za jediný celek. Kromě terapeutických opatření, která se už dnes uplatňují i v západním světě, je podstatnou součástí tradiční čínské medicíny i nauka o výživě. Dobré jídlo vyrovnává jin a jang, potěší duši a přivádí do těla nezbytnou energii a základní kameny života.

I u jídla naslouchejte svému vnitřnímu hlasu

Připravte si sami kosmetické přípravky ze zeleného čaje

zeleny caj.jpg

I když zelený čaj, na rozdíl od běžných ochranných prostředků, nedokáže filtrovat UV záření ze slunečního jasu, dokáže neutralizovat agresivní volné radikály a tím chránit pokožku před poškozením. Současně zelený čaj chrání kůži před záněty a podrážděním, upravuje ochranné pH pokožky a udržuje ji lesklou, napjatou a mladistvou.

13 strategií, jak přežít velmi horké léto

leto.jpg

Sluníčko je nepostradatelný element pro vše živé na zemi, ale jak život podporuje,  umí ho na druhou stranu také pořádně potrápit. Nám nyní nastal čas, kdy spíše bojujeme se žhavými všude přítomnými slunečními paprsky než bychom se radovali z jejich darů. Ale neb je člověk opravdu vynalézavý, vymyslel již mnoho fíglů, jak se účinně bránit.

Na chrápání – zubní dlaha nebo laser

chrapani.jpg

Chrápání (odborně ronchopatie) nejčastěji způsobuje uvolněné tkanivo v krku v době spánku – zúžený hltan znemožňuje dostatečný průchod vzduchu, zvyšuje tlak v krku a rozvibruje tak měkké tkáně patra včetně tzv. čípku. Zvuk, který vzniká při těchto vibracích se nazývá chrápání a mnohdy znemožňuje kvalitní spánek nejen chrápajícího, ale i všech blízkých v okolí. Dá se chrápání vůbec léčit?

Rady zkušených - nespěte na zádech, nepijte mléko

Lidé většinou chrápou tehdy, když spí na zádech. Zašijte tedy do přední kapsy pyžama golfový míček, pyžamo obraťte obrácené a ulehněte. Míček bude tlačit do zad tak, že spolehlivě změníte polohu.

Jak si poradit s nesnášenlivostí mléka + recepty na každý den

mleko perex.jpg

Podle aktuálních odhadů nesnáší mléko a mléčné výrobky každý desátý Čech, což je ale pravděpodobně jen špička ledovce. Ale i s problémem, který velmi citelně zasahuje do našeho jídelníčku  se dá žít. Dnes vám poradíme, jak vhodně nahrazovat potraviny a přidáme lákavé a chutné recepty.

Hipoterapie aneb o uzdravující moci koní

kun.jpg

Člověk a kůň jsou spolu historicky spojeni již tisíciletí. Kůň dobrým služebníkem na poli, ve válkách a jako dopravní prostředek. Později se stal také společníkem, přítelem, ale také terapeutem pro osoby s různým zdravotním postižením. Hiporehabilitace zahrnuje široké spektrum sportovních aktivit a terapií, které je možno s koněm vykonávat.

Fytobalneoterapie- léčba bylinnými koupelemi

fitobalneo.jpg

Fytobalneoterapie neboli léčba bylinnými koupelemi má mnoho zastánců. Velkou roli při ní hrají  fyzioterapeutické faktory, tedy teplota vody, délka trvání koupele, osobní reakce nemocného i inhalace a vstřebávání pokožkou těkavých látek, které se z koupele vypařují.

Největší prohřešky proti vlastnímu tělu.

telo.jpg

Věděli jste, že většina barviv používaná během tetování není určena pro kosmetické účely? V salónu vás klidně můžou tetovat barvou na auto a jak na to zareaguje vaše kůže je skutečně velkou otázkou! Nemalé problémy vám může způsobit i nevhodný piercing… Jaké zásahy vašemu tělu rozhodně neprospějí?

Piercing

Co si můžete vyrobit doma z aloe vera- tělové máslo, repelent a osvěžující nápoj

aloe_vera.jpg

Cože si můžete vyrobit sami doma z té úžasné rostlinky s názvem aloe vera? Mýdlo, hydratační krém, tělové máslo, deodorant, repelent ve spreji a nebo dokonce nápoj a výbornou večeři navrch. Nevěříte, však to sami vyzkoušejte!