Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Chovatel

Než si domů přinesete králíčka

kralik perex.jpg

Na rozdíl od většiny jiných malých zvířátek žije králík dlouho. Pokud se nedopustíme závažnější chyby v chovu, nedojde k nehodě nebo vážnému onemocnění může se králík dožít i deseti let. Také proto je dobré již na začátku zvážit všechna pro a proti, která život s tímto milým zvířátkem přináší.

Ve dvou se to lépe táhne

Malá psí kuchařka pro všechny druhy hafanů

psi kucharka perex.jpg

Každý den a v kteroukoliv hodinu vás radostně vítá váš nejvěrnější přítel – pes. Vesele štká, vyskakuje a čeká na vaše polaskání. Pro tuto krásnou chvilku a mnoho dalších přece stojí za to věnovat vašemu příteli na oplátku trochu času a pozvat ho k večeři, kterou jste pro něho připravili.

Na dovolenou se zvířecím miláčkem

pes.jpg

Plánujete dovolenou a váš psí miláček již vrtí ocáskem a nemůže se dočkat, že pojede s vámi? Zvažte všechna pro a proti dříve, než mu slíbíte, že skutečně také pocestuje.

Kupte si jen želvu s "papíry"

zelva_min.jpg

Kdo chce začít s chovem želv, vybral si toho nejlepšího, nejchytřejšího  a nejšikovnějšího domácího mazlíčka. Želva umí hlasitě projevovat své emoce, mazití se, a dokonce reagovat na své jméno, proto je dokonalým přítelem do každé rodiny.

Nejdéle žijící želvou chovanou v zajetí byla samička želvy paprsčité, kterou James Cook věnoval králi Tonga. Dožila se úctyhodných 200 let. Ale i nejčastěji chované želvy rodu Testudo, želva žlutohnědá a želva řecká, mohou přežít své majitele. Literatura uvádí jejich průměrný věk od padesáti do 120 let.

Jak dát vašemu psovi první pomoc?

pes.jpg

Co by měla obsahovat lékárnička první pomoci pro psa? Jak postupovat při poskytování první pomoci? Než začnete pejska přímo ošetřovat musíte si uvědomit, jak byl zraněn a seřadit vážnost zranění. Nezapomeňte, že i na první pohled lehká zranění mohou být ta nejvážnější.

1. Co by měla obsahovat lékárnička první pomoci pro psa?

Lékárničku první pomoci pro psy i kočky si můžet koupit za cenu kolem 200 Kč. Možná vás ale vyjde levněji, když si ji postupně sestavíte sami.  Určitě ale musí obsahovat:

Pes – co možná nevíte.

pes.jpg

Podle některých vědců jsou počátky soužití člověka se psem tak dávné, že tehdejší představitelé lidského rodu nebyli schopni ani souvislého uvažování.

Přírodní ochrana domácích mazlíčků před škůdci

pes.jpg

Pesticidy používané ve výrobcích chránících zvířata před škůdci jsou silné chemikálie, vystavující psy, kočky a malé savce toxinům. Existuje ale celá řada přírodních alternativ, které byly běžně používány dávno před uvedením chemických výrobků na trh.

Domácí obojek proti blechám pro kočky

Do akvárka? Jedině krasavce axíka!

axolotl.jpg

Tento exotický a velmi aktivní obojživelník je u nás prakticky neznámý, ale například v Japonsku je jeho chov velmi oblíben. Původně laboratorní zviřátko o velikosti maximálně 35 cm má také zvláštní dar obnovovat ztracené části svého těla. Vy se s ním rozhodně nebudete nudit a on – axolotl zaručeně najde ve vašem akváriu krásný domov!

Vánoční dárky pro vaše mazlíčky

vanoce_chovatel.jpg

Dávají nám tolik lásky a tak málo chtějí nazpět... proto na ně musíme pamatovat i o vánocích a připravit jim nějaké překvapení nebo jim pořídit něco, co již dlouho potřebují. I pro naše domácí mazlíčky je na trhu čím dál tím více zajímavých produktů.

Pro kočičky
Alavis Weight Loss

Jak se správně starat o kočku – čím kočku rozhodně nekrmte.

cat.jpg

Kočka je masožravec a základ jejího jídelníčku by tedy mělo tvořit výhradně maso. Kočku je možné krmit konzervami, granulemi, ale také tvarohem, neslazeným jogurtem, smetanou nebo vařenými vejci.