Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Hobby

Antistresový doping brokolicí + recepty.

brokolice.jpg

Brokolice obsahuje zajímavý poměr vitamínů, minerálů a dalších aktivních látek, které z ní činí jednu z nejlepších „protistresových“ zelenin. V posledních letech se brokolice stala předmětem pozornosti vědeckých pracovišť jako jedna z potravin, které pomáhají v prevenci proti rakovině.

Vyvarujte se chyb při pojištění motorových vozidel

pojisteni auta.jpg

O kvalitu služeb, možnosti připojištění nebo úroveň asistenčních služeb, se prioritně zajímá jen třetina motoristů. Podcenění pojistné ochrany či nedostatečný rozsah sjednaných služeb se mohou nepříjemně projevit v případě škodní události. Zároveň jen málo motoristů dokáže správně postupovat při dopravní nehodě, včetně jejího zdokumentování a nahlášení škody pojišťovně.

Česká asociace pojišťoven proto upozorňuje na 4 nejčastějších chyby, které lidé dělají v pojištění vozidel, a současně na to, k jakým nepříjemným situacím mohou vést.

Než si domů přinesete králíčka

kralik perex.jpg

Na rozdíl od většiny jiných malých zvířátek žije králík dlouho. Pokud se nedopustíme závažnější chyby v chovu, nedojde k nehodě nebo vážnému onemocnění může se králík dožít i deseti let. Také proto je dobré již na začátku zvážit všechna pro a proti, která život s tímto milým zvířátkem přináší.

Ve dvou se to lépe táhne

Čínské recepty pro posílení imunity

cina jidlo perex.jpg

Čínští léčitelé považují tělo, ducha a duši za jediný celek. Kromě terapeutických opatření, která se už dnes uplatňují i v západním světě, je podstatnou součástí tradiční čínské medicíny i nauka o výživě. Dobré jídlo vyrovnává jin a jang, potěší duši a přivádí do těla nezbytnou energii a základní kameny života.

I u jídla naslouchejte svému vnitřnímu hlasu

Masážní bazény nejsou luxus jen pro vyvolené.

bazen hydromasaz spa perex.jpg

Výhodou všech hydromasážních spa bazénů je, že je můžete umísťovat nejen vevnitř v domě nebo lépe v zimní zahradě, ale především přímo ven, na terasu či rovnou do zahrady, a za určitých okolností je provozovat celoročně.

Anna Pavlasová

foto.jpg
Autorka svými obrazy zprostředkovává pohled do snů, představ o krajině, do dynamického vztahu mezi člověkem a jeho vnitřním světem. Melancholické prostory, tajemná zákoutí, snová prostředí, ale i poselství dopisu, se slévají v jeden celek autorčiny imaginace. Výtvarnice, která po celou dobu své tvorby tíhne k ilustraci, odbíhá v některých malbách i k dětskému pohledu na svět.

foto     * 1976 v Českých Budějovicích

Studovala obor Čj – VV na pedagogické fakultě JČU. Studium výtvarné výchovy si dále rozšířila na Masarykově univerzitě v Brně u doc. Jana Bružeňáka.

Učila výtvarnou výchovu na ZŠ a ZUŠ v Praze.

Milena Lamačková

Mina_lamackova.png
Poznal jsem jednu zajímavou a neuvěřitelnou ženskou. Její život by vydal na dva romány i s obrazovou  přílohou kterou by si mohla připravit i  sama.

Poznal jsem jednu zajímavou a neuvěřitelnou ženskou. Její život by vydal na dva romány i s obrazovou  přílohou kterou by si mohla připravit i  sama.

Drátování a malba na hedvábí

Schaffnerova_Michaela_teaser.jpg
Drátování nebo práce s drátem provází celé lidstvo již od pravěku a  výroba drátů a drátků především k ozdobným účelům je známa už z doby bronzové. V té době se začaly vyrábět jehlice, náramky i spony do vlasů a byly znakem určitého vyššího postavení nositele či celé rodiny či rodu.

Drátování nebo práce s drátem provází celé lidstvo již od pravěku a  výroba drátů a drátků především k ozdobným účelům je známa už z doby bronzové. V té době se začaly vyrábět jehlice, náramky i spony do vlasů a byly znakem určitého vyššího postavení nositele či celé rodiny či rodu.

Renovátor - nepostradatelné multifunkční nářadí

dewalt200.jpg

Přestože se díky reklamním kampaním marketingových společností vžil pro
tento typ nářadí obecný název „renovátor", měli bychom ho
správně nazývat multifunkční oscilační bruskou nebo pilkou.

Přestože se díky reklamním kampaním marketingových společností vžil pro tento typ nářadí obecný název „renovátor", měli bychom ho správně nazývat multifunkční oscilační bruskou nebo pilkou. Tento univerzální pracovní systém pro renovaci a výstavbu není totiž úplnou novinkou. Už v roce 1985 vyrobila firma Fein

Sedací vaky aneb jak si vybrat z toho nepřeberného množství na trhu

nahled_ter_na_berusce.jpg
Český výrobce sedacích pytlů pro děti ale i pro dospělé přináší na český trh příjemné osvěžení v podobě originálního designu a prověřené kvality. Sedací vaky jsou šité z těch nejkvalitnějších nylonových materiálů opatřených gumovým zátěrem na rubové straně. Proto se nemusíte bát vyrazit s takovým vakem na zahradu nebo třeba i k vodě.

Dá se poznat kvalitní sedací vak či pytel?

vaky na trave