Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Stavba příčky

Když potřebujete postavit příčku

Budujete podkrovní místnosti nebo chcete rozdělit místnost a získat tak další pracovnu? V takových případech jsou lehké stavební příčky jednoduchým a rychlým řešením. Na následujících stránkách vám představíme dvě možnosti a ukážeme vám krok za krokem, jak si můžete sami postavit příčku na kovovém profilu a jaký materiál a jaké nářadí k tomu potřebujete.

 


Postavte si příčku na kovových profilech

Taková příčka se skládá z nosné konstrukce, konkrétně z kovových profilů, které jsou upevněny k podlaze a ke stropu, a z pláště ze sádrovláknitých desek nebo ze sádrokartonových desek. Tyto příčky s kovovými profily nejsou nosné stěny. Nicméně pokud nosnou konstrukci zesílíte vestavěnou traverzou, můžete na takovou stěnu bez problémů zavěsit umyvadlo nebo záchodovou mísu. Je-li ovšem tato stěna součástí koupelny, měli byste ji obložit speciálními deskami určenými do vlhkých místností. A co je na příčkách s kovovými profily obzvlášť praktické: lze do nich jednoduše zabudovat trubky a vedení. Když je příčka hotová, můžete k upevnění horních skříněk nebo regálů podle plánovaného zatížení použít rozpěrné, dutinové nebo víceúčelové hmoždinky.


Zděná příčka

Chcete-li příčku vyzdít, doporučujeme pórobeton. Je nejen lehký, ale také se s ním snadno pracuje. Protože pórobeton můžete jednoduše řezat pilkou. Než začnete s vyzdíváním příčky, je třeba odstranit původní podlahovou krytinu a podklad zpevnit a vyrovnat. Podlahu vyčistěte a – kde je to nutné – vyspravte maltou. Potom pórobetonové tvárnice skládejte na sebe tak, aby se překrývaly, a pomocí vodováhy pořád kontrolujte, že je příčka rovná. Kromě toho používejte také zednickou šňůru. V každé druhé řadě vložte do tvárnic, které přiléhají ke stávajícím stěnám, spojovací kotvu, aby byla nová příčka s původními stěnami stabilně spojena.

 

 

 

Přihlášení