Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Lešení?Co potřebujete vědět?

Lešení?Co potřebujete vědět?

Jakou výšku budu potřebovat?
Ujasněte si přesně hned na začátku jaké budou Vaše dlouhodobé požadavky a nároky na zakoupené lešení. Na trhu existuje řada akční modelů, vhodných jak pro kutily a stavebníky tak v omezené míře pro profesionální použití. Nevýhodou těchto sad je, že jejich maximální výškové provedení končí někde kolem 7 metrů pracovní výšky, což možná stačí na stavbu rodinného domu, ale může to být omezující prvek pro profesionální použití. Protože platí, že díly různých lešení se nesmí kombinovat, představuje dodatečný požadavek na provedení vyšší jak 7 metrů, opětovnou investici do základních dílů. Někdy je lépe investovat více při prvním pořízení a koupit si sestavu, ke které mohu časem dokupovat jednotlivé díly až do maximální výšky, vesměs 13-14 metrů.

Rozhodněte se jakou potřebujete manipulační plochu?

V našem obchodě najdete lešení s plošinou 70x150 cm, 70x210 cm , 80x290 cm. Pokud ani tato nabídka Vaše požadavky nesplňuje napište nám obchod@contia.cz . Můžeme Vám nabídnout i lešení s plošinou 150x290 cm nebo také 220x290 cm. Náš internetový obchod nabízí pouze nejběžnější typy lešení, ale vybírat můžeme z 15 modelových řad. Navíc se liší i nosnost těchto plošin. Je tedy třeba vědět jak budu lešení zatěžovat. Bude na něm pracovat jeden člověk nebo dva? Budou mít na plošině materiál a nářadí? Přetížení lešení představuje obrovské riziko!

Je dobré vědět zda potřebujete lešení s výložníky nebo s pojezdovými traverzami?

           

Zda budu používat lešení jen ve středovém nebo i ve stranovém provedení?

 

Většina mobilních lešení je určena hlavně pro vnitřní prostory. I normy určují, že pojízdné lešení se venku smí postavit do maximální výšky 9 metrů. Většina lešení se může montovat jak ve středovém tak ve stranovém provedení viz. obrázek. Stranové provedení představuje zvýšené nároky na zajištění dostatečné stability. Jedná se o přídavné výložníky, kotvící tyče a někdy až dvojnásobný počet závaží. Nabídka uvedená v našem internetovém obchodě obsahuje nejjednodušší (tedy i nejlevnější) technické řešení - lešení ve středovém provedení pro vnitřní prostory. Jakmile bude lešení používat venku nebo stranově počítejte se zvýšenými finačními náklady v rozsahu cca 10-20% z původní ceny na nákup potřebných závaží

Přihlášení