Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

„HYDROPOHÁR 2010“začal na Slapech.

Pořadatelům i pilotům letos počasí opět přálo, vítr 0 - 2 m/s, polojasno, teplota do 18 °C. Létalo se ve dvou kategoriích,
v libovolných hydroplánech létaly tři modely, v kategorii RCMH se sešlo sedm polomaket. Díky krásnému počasí a bezchybné práci pořadatelů se odlétala tři soutěžní kola v obou kategoriích. Celá soutěž se obešla bez poškození modelů, jen ve třetím kole došlo k namočení
a zničení regulátoru v Cessně 177 Vladimíra Rákose. Letošní novinkou na slapské vodě byl  dvoumotorový Sikorski S-38 Vaška Janko, jehož vodní starty a mezipřistání stojí za zhlédnutí. Ve volné kategorii to byla Katana Juraje Hojovce a již zmíněná Cessna 177 Vládi Rákose. Vítězem se stal Ladislav Nádeník s modelem Felix, v RCMH zvítězil Jan Richter s Fly Baby.
Mimo soutěž létal hydroplán Savoia Marchetti S 55 Marka Vargy, jehož model si zaslouží zvláštní zmínku. Nezúčastnil se soutěže, neboť mezi jednotlivými koly teprve probíhalo jeho zalétávání. V prvním letu byl hodně akční moment, který pohotově zachytil Petr Doubrava (viz 3x foto), ale přistání se nakonec zdařilo. Model, pilot a hlavně stavitel letadla Marek Varga to přežili ve zdraví, a tak se snad s tímto zajímavým strojem poháněným tažnou
a tlačnou vrtulí setkáme na dalších akcích. (předběžně je dohodnuto, že bude představen na stránkách RCM).
Vítězové v kategorii RCMH (Hydro pohár sponzorů) si odnesli pěkné poháry a společně se všemi dalšími soutěžícími také hodnotné ceny věnované firmou HVP modell a redakcí časopisu RC Modely