Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Vyrobte si netradiční a jednoduché vánoční ozdoby

Vyrobte si netradiční a jednoduché vánoční ozdoby

Voňavý pomeranč
Budete potřebovat: pomeranč, delší pentli, nejlépe červenou a koření zvané hřebíček, samozřejmě celé, nemleté.
Postup: Pomeranč ovážeme pentlí tak, že je rozdělen na čtvrtiny a kus pentle zůstane na pověšení. Pomůžeme si špendlíkem, která mašli přidrží, po dokončení práce je lepší špendlíky vytáhnout. Pak zapichujeme do pomeranče jeden kousek hřebíčku po druhém buď tak, aby vznikl nějaký ornament - můžeme si ho i jemně předkreslit - nebo prostě jen jak nám hřebíček přijde pod ruku.
Hotový pomeranč zavěste nebo položte do mísy s ovoce a ořechy. Důležité je, aby byl na vzduchu a vyschnul. Krásnou hřebíčkovo-pomerančovou vůni si zachová i po usušení.

Jednoduché ozdoby na stromeček
Budete potřebovat: pevnou fólii na výrobu závěsných ozdob, hnědou (ale možno jakoukoliv) barvu Window Art, bílou konturu k barvám Window Art, barevné stužky.
Postup: Namalujte si základní tvar - kolečko, srdíčko, hvězdičku atd. Pod fólii si můžete vložit předlohy, pak na ni naneste barvu v dostatečném množství. Po zaschnutí (asi 24 hodin) ozdobte konturou stejně, jako se zdobí perníčky. Zaschlé tvary z fólie vystřihněte a zavěste na vlasec nebo mašličky. Pak už jen ozdobte vánoční stromeček nebo větve jehličnanů ve váze. Podobným způsobem můžete vyrobit i veselé ozdůbky, které se budou líbit zejména dětem.

Plyšový stromeček raz dva
Budete potřebovat: zelený a žlutý plyšový drátek
Postup: Vezmeme si zelený plyšový drátek a začneme ho zatáčet do spirály směrem dolů, přičemž dole bude spirála nejširší a nahoře nejtenčí. Tak dostaneme základ pro vánoční stromeček. Nyní ho stačí ještě dozdobit. Použít pro to můžete ještě žlutý drátek, který si nastřihněte na tři krátké kousky (jeden delší) a vytvořila z nich hvězdu. Hvězdu vytvoříte tak, že drátky kolem sebe jednoduše obtočíte. Hezky drží u sebe. Hvězdu poté připevníte nejdelším cípem ke stromku tak, že na vrcholku spirály tento cíp obtočíte kolem zeleného drátku. Stačí již jen tento jednoduchý stromek umístit třeba na provázek a pověsit ať už na okno či stromeček.

Zajímavý vánoční řetěz
Budete potřebovat: provázek, listy z časopisu, lepidlo, špejle, nůžky
Postup: Nejdříve ze všeho nastřiháme listy časopisu (nejlépe různě barevné) na dlouhé úzké trojúhelníky. Tyto trojúhelníky budeme natáčet na špejli. A poslední asi centimetr natřeme lepidlem a dotočíme. Nyní máme korálek hotový a můžeme ho stáhnout ze špejle a navlékat tak jeden po druhém na provázek do té doby, než nám vznikne potřebná délka řetězu

Vánoční přáníčko z lepenky
Budete potřebovat: karton žluté barvy, tužku, nůžky, zelenou vlnitou lepenku, dekorační hvězdičky (běžně dostupné v papírnictví), lepidlo
Postup: Karton žluté barvy přeložíme napůl a vznikne nám tak jakoby prázdné přáníčko. Nakreslíme si šablonu stromku, kterou přeneseme na vlnitou lepenku, obstřihneme a přeložíme po jeho délce napůl. Poté ho nalepíme na vnější stranu připraveného prázdného přáníčka tak, aby oba přehyby na sebe seděly. Když teď kartičku přehneme, na přední straně vidíme jen půlku stromečku.
Zbývá ho ozdobit. Použijeme k tomu dekorační hvězdičky, které přilepujeme lepidlem. Nakonec vepíšeme dovnitř nějaké krásné vánoční přáníčko.

  KV

Přihlášení