Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Výměna tapet

Čas na výměnu tapet                                                                             

Mátě chuť na změnu? „Oblékněte“ stěny do nového. Sami se podivíte, co všechno nová tapeta dokáže. Je to moderní a jednodušší, než jste si kdy mysleli. Materiálů, ze kterých se tapety vyrábějí, je velké množství. Můžete mít např. papír, hrubé vlákno, vinyl, pěnový vinyl, vlies, textil nebo třeba skelné vlákno.Tapety se strukturou hrubého vlákna (perstrukty) jsou skutečně univerzální. Jsou vhodné na stěny i strop, lze je několikrát přetírat, snadno se s nimi pracuje, umí vyrovnat i drobné nerovnosti a trhliny podkladu. Tyto tapety jsou vyrobeny z vrstev papíru, do kterého jsou zapracována dřevěná vlákna, která tapetě propůjčují její typickou strukturu.Papírové a papírové ražené tapety                                                    

Papírové a papírové ražené tapety se rovněž vyrábějí z vrstev papíru, které jsou buď barevně potištěné, nebo jim speciální technologie propůjčuje zvláštní povrchovou strukturu. Zatímco papírové ražené tapety jsou podobně jako hrubé tapety použitelné pro nejrůznější účely a mohou s nimi pracovat i začátečníci v tomto oboru, vyžadují papírové tapety se vzorkem především velmi pečlivou práci. Nasazení jednotlivých pruhů musí být provedeno velmi pozorně tak, aby byl dodržen průběh vzorku.
Jednodušší je tapetování s vliesovými tapetami. Stěna se potře lepidlem v šíři pásu, přiloží se k ní tapeta (která se již lepidlem nenatírá), rozvine se, přitiskne a u země se odstřihne. Další výhoda vliesových tapet: jsou velmi odolné a i po několika letech je jednoduše ze stěny za sucha stáhnete dolů.


Tapety z vinylu a pěnového vinylu                                                      

Pro prostory s větším provozem se nejlépe hodí tapety z vinylu nebo pěnového vinylu. Tvoří je vrstva papíru nebo tkaniny, na kterou je celoplošně nanesena vrstva PVC, většinou s raženou strukturou povrchu. Vinylové tapety jsou omyvatelné, těžko vznětlivé a vinylovou vrstvu později snadno stáhnete ze stěny dolů. Zůstane po ní pouze vrstva makulatury, která představuje ideální podklad pod nové tapety.

 


Tapety se skelným vláknem                                                              

Nejsilnější a nejodolnější mezi tapetami jsou tapety z tkaniny ze skelného vlákna. Díky své pevnosti v tahu přemostí trhliny ještě lépe než hrubé tapety s dřevěným vláknem. Jsou rovněž těžko vznětlivé, odolné proti vodě, snadno se udržují, a proto se často používají v ordinacích, kancelářích nebo na schodištích, kde je možné je navíc přetřít latexovou barvou nebo disperzním nátěrem

 

 

 

Přihlášení