Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Výbava správného domácího kutila

Výbava správného domácího kutila

Pro menší opravy byste měli doma mít nejdůležitější nářadí. Řekneme Vám, jaké nářadí patří do základní výbavy.Pro domácí opravy potřebujete přinejmenším základní nářadí. Často bývá nabízena celá paleta nářadí, ale přesto jsou tyto „lahůdky“ zpravidla nevhodné. Při nákupu nářadí proto vždy dbejte na kvalitu.


 

 

1 Šroubovák: Pro domácí použití stačí tři ploché šroubováky (malý, střední, velký) a dva křížové šroubováky (malý, velký). Doma by měl být také elektrický šroubovák. Slouží jako zkoušečka napětí. Ideální pro domácí kutily: Akumulátorový šroubovák Bosch-IXO se vyznačuje snadnou manipulací a má všechny myslitelné šroubovací nástavce.

2 Kladivo: Zámečnické kladivo s těžkou hlavou je klasika. Hodí se k zatloukání hřebíků a pro snadnou práci s dlátem. K zatloukání tenkých kolíků je vhodné lehčí kladivo.

3 Štípací kleště: Tímto jednoduchým nástrojem můžete vytahovat hřebíky a štípat měkké dráty a kolíky.

4 Klíče na šrouby a matice: většinou jsou potřeba pouze malé velikosti (rozměr klíče 6-12 mm). Kupte raději méně značkových klíčů než kompletní sady s levným nářadím.

5 Žebřík: sice nepatří k nářadí, ale pro bezpečnou práci v domě je nepostradatelný. Investujte raději pár korun do stabilního žebříku namísto balancování na viklajících se stoličkách.

Přihlášení