Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Víte proč je dobré mít na domě hromosvod?

Víte proč je dobré mít na domě hromosvod?                                      

Není nutné připomínat že blesk je vlastně zkrat mezi zemí a mrakem.Blesk má sílu několika desítek až stovek tisíc ampér.Takováto síla dokáže zapálit ale i způsobit škody velkého rozsahu na elektronických přístrojích a co je nejhorší těžce zranit a nebo zabít lidi.

Proč to funguje?
Hromosvod v případě že do domu udeří blesk svede elektrickou energii do země.Pokud máte hromosvod dobře uzemněn a izolován od domu tak se v podstatě nic neděje.Blesk je bezpečně neutralizován.Proto doporučujeme svěřit instalaci do rukou odborníka a nezapomenout na pravidelné revize (délka se liší podle typů objektů), revize by mněl provádět odborník(revizní technik s licencí).

Samotný hromosvod vše neochrání.
V případě zásahu bleskem není hromosvod až tak kompletní ochranou jak by se zdálo.Je především určen na ochranu budovy samotné ne na ochranu domácích elektrospotřebiču a elektroniky. V případě zásahu bleskem do elektrického vedení, telefonního vedení atd.dojde k přepětí a toto přepětí může zničit přístroje zapojené do sítě v okruhu i několika kilometrů.

 

Pár dobrých rad.
Pokud odjíždíte na víkend a nebo se blíží bouřka odpojte elektrické spotřebiče ze sítě.Další řešení je přepěťová ochana instalaci však opět svěřte odborné firmě.Ale pozor - přepěťová ochrana nemůže převzít úlohu hromosvodu.

    

 

        -m-                                                       Zdroj foto:mojefoto.net       

               

Přihlášení