Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Vanu a nebo sprchový kout?

Vanu a nebo sprchový kout?

Vykoupat se, nebo si dát sprchu?

Vanu, nebo radši sprchový kout? Je to často otázkou osobních preferencí. Pokud jde o spotřebu vody, je sprcha jednoznačně výhodnější: o třetinu menší spotřeba vody se odrazí v rozpočtu domácnosti. Všechno ostatní záleží jen na Vás. Vany i sprchové vaničky jsou nabízeny v řadě barevných odstínů a v řadě tvarů. Co se týká materiálu, máte možnost volit mezi akrylátem a smaltovanou ocelí. Akrylátové vany mají lepší tepelně izolační vlastnosti, tedy udrží vodu déle teplou. Smaltované ocelové vany jsou zase méně náchylné k poškrábání.

 


Sprchové zástěny

Aby to v koupelně nevypadalo pořád jako na moři, bez sprchové zástěny se skoro určitě neobejdete. Kdo nemá oddělený sprchový kout a ke sprchování často používá vanu, najde v nabídce speciální zástěny. Tyto zástěny mají oproti závěsům tu výhodu, že lépe zadržují stříkající vodu a navíc se lépe čistí. Nicméně jejich pořízení je také o něco nákladnější. U zástěn ve sprchových koutech a k vanám je důležitá kvalita: při jejich nákupu dbejte na to, aby zástěny měly hlavně stabilní rámové profily z hliníku, dobře přiléhající gumové těsnění, nedrhnoucí dveřní prvky a zaoblené profily. Nejsnáze se čistí výplně z bezpečnostního skla.

Čistější spáry

Těsnicí spáry u sprchy nebo vany jsou v koupelně častým problémem. Voda se v těchto místech drží delší čas, po určité době se často objeví plísně. Pak je jen jedna pomoc: spáry musí být předělány.
A takhle se postupuje:

1. Táhněte nožem podél spáry a odstraňte starou vrstvu silikonu (nejsnáze to  jde speciálním nožem).
2. Podklad vyčistěte velmi pečlivě, abyste odstranili i poslední plísňové póry. Zbytky silikonu můžete odstranit speciálním přípravkem, který je k tomu určený.
3. Je-li podklad suchý, zbavený mastnoty i prachu, oblepte spáry z obou stran samolepicí malířskou páskou.
4. Pokud jsou spáry velmi hluboké, můžete do nich případně vložit kulatý PE profil. Ušetříte tak spárovací hmotu.
5. V silikonové kartuši prořízněte otvor odpovídající šířce spáry a spáru zcela zaplňte. Používejte sanitární silikon. Je odolný proti vodě a obsahuje látky působící proti plísním.
6. Potom silikon uhlaďte špachtlí nebo jednoduše prstem. Prst si předtím namočte v prostředku na nádobí!
7. Po uhlazení spár strhněte lepicí malířskou pásku šikmo dozadu směrem od spáry.

Přihlášení