Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Topení, které neruší

Topení, které neruší
Vytápění je součást domu, bez které to prostě nejde. Tuto skutečnost je nutno respektovat a přáním každého uživatele, ať už bytu nebo rodinného domu, je mít doma takový systém, který bude nenápadný a přitom plně funkční. Velmi snadno se však může stát, že při snaze mít své bydlení zařízeno vkusně a přitom originálně, se radiátor pod oknem stane rušivým prvkem celého interiéru. V nabídce je sice nepřeberné množství nejrůznějších topných těles, lišících se designem a použitými materiály - ale ruku na srdce, nezapadá do interiéru nejlépe takové topení, které není vůbec vidět ?
Řešením jsou velkoplošné topné systémy. Řešením elegantním, komfortním a plně vyhovujícím dnešním nárokům na kvalitu stavby. Díky tepelným vlastnostem současných stavebních materiálů se tyto systémy – podlahové a stropní - stávají plnohodnotným způsobem vytápění, schopným zcela pokrýt tepelnou potřebu objektu. V nabídce je více typů, velmi zajímavou kapitolu zde však tvoří topné folie.Topná folie ECOFILM

Topné folie jsou určeny především pod dřevěné nebo laminátové plovoucí podlahy. Ve spojení s těmito materiály umožňují využívat komfortu podlahového vytápění a přitom neomezují uživatele jen na tradiční keramickou dlažbu. Pokládka je velmi snadná a rychlá. Folie, vyráběná v rolích, se pokládá v pásech vedle sebe. Folii lze krátit každých 10mm, čímž je umožněno instalovat ji v podstatě do jakékoliv plochy. Díky své minimální tloušťce (0,4mm) také nijak nenavýší konstrukci podlahy.


Skladba :
1 – Plovoucí laminátová (dřevěná) podlaha
2 – Polyethylenová fólie – parozábrana
3 – Topná fólie ECOFILM F
4 – Nosná izolace (např. Climapor Polyplan tl. 2mm)
5 – Podklad (typicky beton)

Ideální je tato folie také pro stropní vytápění v kombinaci se sádrokartonovými konstrukcemi. Princip pokládky je stejný, jako u podlahového vytápění. Jednotlivé pásy folie se přichycují k nosníkům stropní konstrukce a pomocí vodičů se paralelně propojí do jednoho topného celku.

Skladba :
1 – Sádrokartonový podhled (deska tl. max 16mm)
2 – Polyethylenová fólie – parozábrana
3 – Topná fólie ECOFILM C
4 – Tepelná izolace (min. 50mm)
5 – Stropní nosníky
6 – Stropní konstrukce

Topné folie jsou nejen vysoce komfortní, ale také ekonomický způsob vytápění. Zvýšením teploty povrchů jednotlivých konstrukcí lze docílit tepelné pohody již při nižší teplotě prostředí, což představuje nezanedbatelnou úsporu. Je to systém, který vytvoří skutečné teplo domova a přitom není vůbec vidět.

Přihlášení