Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Tipy na nákup nářadí

Tipy na nákup nářadí

Bezpečnost: Při nákupu dbejte na zkušební značku. Nejznámější německá značka je „GS“ a znamená „Geprüfte Sicherheit“ („ověřená bezpečnost“). „CE“ potvrzuje, že nářadí odpovídá bezpečnostním směrnicím ES. Můžete se také orientovat podle zkušebních značek TÜV nebo VDE.

Rukojeť: Dobrá rukojeť je vyrobena buď z hladkého lakovaného dřeva, z kovu bezpečného pro uchopení nebo je opatřena plastovou izolací. Optimální jsou ergonomicky tvarované rukojeti ze dvou nebo vícesložkových plastů. Pracovníci ochrany spotřebitelů odrazují od nákupu levného nářadí, protože mohou v rukojeti obsahovat rakovinotvorné látky.

Materiál: Rozhodující pro kvalitu šroubováků a klíčů na šrouby nebo kleští je tvrdost použitého kovu. Kvalitní mechanické ruční nářadí se vyrábí z kalené oceli. Věnujte pozornost nářadí označenému „HSS“.

Zkouška: Před nákupem si vyzkoušejte, jestli se nářadí snadno ovládá a zda jsou jednotlivé díly řádně upevněny. Např. hlava kladiva nesmí být volná, správnou volbou u nového šroubováku je kalená nebo diamantovým prachem potažená špička.
          


 

Přihlášení