Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Tepelné čepadlo?Určitě ano.

Tepelné čepadlo? Určitě ano.                                                              

Pokud plánujete rekonstrukci a nebo stavbu nového domu tak je čas se o tuto novou technologii začít zajímat.Je to bezesporu jedna z  technologii současnosti která Vás překvapí svojí jednoduchostí a učinností.

* Bezkonkurenčně nízké provozní náklady:
   o až 70% energie je čerpáno přímo z přírody
* Nízká závislost na cenách energií
* Bezobslužný provoz
* Nehrozí žádné nebezpečí vznícení nebo otravy oxidem uhelnatým
* Zdroj šetrný k životnímu prostředí                                              

Tepelná čerpadla jsou elektrická zařízení fungující na podobném principu jako domácí chladnička, jen obráceně. U chladničky čerpáme teplo z vnitřního prostoru do venkovního, kde se přenáší do okolního prostoru. Tím uvnitř nastává chlad (odběr tepla) a v zadní části se lednice zahřívá díky teplu, které odebírá z vnitřku lednice a předává do okolí.Tepelná čerpadla využívají venkovního nízkopotenciálního tepla, k ohřátí chladiva a dále - prostřednictvím výměníku - vody v topném systému budovy. Energie nutná k provozu čerpadla je mnohem menší než teplo, se kterým daný prostor zahříváme. Znamená to, že se tím snižují náklady nutné na vytápění - přírodní teplo je zdarma. Navíc, při provozu tepelného čerpadla nevznikají žádné nebezpečné zplodiny, ani jiné vedlejší produkty, které by zamořovaly přírodu. Topení tepelným čerpadlem je nejen levné, ale také ekologické!

Takže proud v celém objektu bude levnější,nejen pro vytápění, ale pro kompletní provoz domácnosti nebo firmy.Ovládání je velice jednoduché, po instalaci zařízení hlídá teplotu v objektu termostat, který je umístěn v referenční místnosti. Odpadá tedy jakákoliv složitá manipulace, jedná se o zcela bezobslužný provoz.

     -m-                                                      Ilustrační foto:mojefoto.net

Přihlášení