Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Stropní a nástěnné panely

Stropní a nástěnné panely.

1. Výroba spodní konstrukce:
Pro panelové obložení stěn a stropu potřebujete spodní konstrukci ze střešních latí. Laťování se upevní stabilně na zeď či strop. U betonových stropů jsou pro upevnění vhodné provlékací hmoždinky. Za tímto účelem se strop a latě provrtají vrtákem o průměru hmoždinek.

 

 

 


2. Po provléknutí hmoždinek skrz latě můžete ihned šroubovat. Vzdálenost latí od sebe by měla činit asi 50 cm. Podle situace při montáži lze provést i příčné laťování, např. pokud bude nutný dodatečný prázdný prostor mezi stropem či stěnou a konstrukcí nebo pokud bude potřebná cirkulace vzduchu za obložením.

 

 

 

 


3. Spodní laťování se provádí ve směru pokládání panelů a příčné laťování pak kolmo na ně. Po kontrole pomocí vodováhy a v daném případě vyrovnání je spodní konstrukce hotová.

 

 

 

 

 


4. Montáž panelů s volnými pery:
Pro upevněné panelů používejte ocelové pozinkované svorky na profilovaná prkna. Panely nesmíte v žádném případě šroubovat přímo nebo je přibíjet hřebíky. Počáteční svorkou upevněte první prkno. Za tímto účelem si svorku nejprve přichyťte na spodní konstrukci hřebíkem a pak do drážky na svorce nasaďte první prkno.

 

 

 


   
   5. Nyní upevněte panel na protilehlé straně pomocí svorek. Nakonec nasaďte volné pero a umístěte další panel, který upevněte stejnou svorkou.

 

 

 

 

 

Přihlášení