Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Správný čas pořídit si moderní a praktické WC

Správný čas pořídit si moderní a praktické WC

Závěsné toalety jako nejhygieničtější varianta
Moderní, praktické a nejvíce hygienické řešení přináší závěsné provedení toalety, které je uchycena ve speciálním předstěnovém instalačním systému.  Kromě závěsného klozetu a tlačítkového systému pro splachování zůstává vše skryto, přitom dostupné pro případný zásah řemeslníků.  U závěsného WC jsou splachovací nádržka a přívod vody skryty ve zdi a WC má volný prostor pod mísou. Celkově toto řešení působí odlehčeně a elegantně, dává pocit většího a volnějšího prostoru.  Závěsné WC se také lépe udržuje v čistotě, dobře se pod ním stírá podlaha.  
   Toaleta je kompaktnější a nemá žádné skuliny, kde by se mohla usazovat špína, proto patří mezi nejhygieničtější varianty. Splachování a napouštění nádržky je tišší, protože je nádržka zabudovaná ve zdi. Výška montáže WC mísy je nastavitelná. Vyšší nebo méně pohybliví lide jistě ocení WC mísu upevněnou o pár centimetrů výše – lépe se pak dosedá a vstává. Existují dva typy úsporného splachování k takové toaletě – systém s funkcí Stop, který umožňuje dávkovat množství splachovací vody individuálně a splachování pro dvě množství vody – pro malé (3 litry) a velké (6 litrů) spláchnutí. I nosnost závěsných toalet je vysoká, spolehlivě by měly unést 400 kg.

Na tvaru, velikosti a povrchu klozetu záleží
Kdo by to byl řekl, že tvar mísy společně s typem vodních výpustí po jejím obvodu dokážou tak moc ovlivnit, jak se nám bude toaleta uklízet?  Když je mísa špatně tvarovaná, nedojde k rovnoměrnému oplachu a začnou se na kritických místech usazovat nečistoty, šířit zápach. Kvalitní výrobce sanitární keramiky intenzitu a rovnoměrnost opláchnutí mísy běžně testuje ve svých laboratořích. Proto je dobré volit při nákupu známé značky a vyhnout se levným výrobkům. Běžná glazura v míse není ideálně hladká, ale pórovitá. Z tohoto důvodu se kvalitní klozety opatřují ještě navíc ochrannou glazurou (je hladká a brání usazování nečistot). Glazura se nanáší ručně, proto čekejte vyšší cenu. Snazší údržba a WC v čistotě za to stojí.
   Vysokou koncentrací bakterií je zatíženo i sedátko. Mělo by se na něm pohodlně sedět a může být i hygienické. V nabídce moderních toalet je duroplastové sedátko s aktivní antibakteriální úpravou (obsahuje ionty stříbra, které během osmi hodin zlikvidují veškeré usazené mikroorganismy). Tato úprava je pro člověka zdravotně nezávadná.

Nejlepší varianta - bidet a toaleta v jednom
Elektronický bidet, který se montuje na klasickou toaletu, který přišel původně z Japonska, obsahuje mnoho funkcí ovládaných panelem. Stlačením příslušného knoflíku lze volit mytí a masážní programy, teplotu a tlak vody, sušení nebo vyhřívání sedátka v chladných zimních ránech. U některých lze dokonce nastavit program, aby se víko na míse zvedlo, jakmile se k ní uživatel přiblíží. Největší výhodou elektronického bidetu je podle bytových architektů to, že ušetří místo ale také spotřebu vody.
   Namontovat techniku lze na jakoukoliv standardní WC mísu. K instalaci je potřebný pouze přívod studené vody a elektřina. Bidet je také pomocníkem pro starší a handicapované osoby, ale i pro ženy v době menstruace, těhotenství a šestinedělí a při problémech s inkontinencí a hemeroidy. Očista toaletním papírem je totiž nedokonalá, i při malých zdravotních potížích v intimní oblasti je používání toaletního papíru nepříjemné a způsobuje zhoršování problémů, upozorňují lékaři.
   Elektronický bidet díky možnosti různě regulovat proud vody poskytuje svalstvu účinnou masáž, která má blahodárný vliv například na ochablé svaly pánevního dna a je dobrou prevencí zácpy, tvorby hemeroidů a podpůrně působí při léčbě gynekologických zánětů. Majitelé takových toalet si mohou díky takzvanému klyzmatickému mytí dopřát i jemný klystýr. Výhodou také je, že zařízení mohou použít i děti od čtyř let, bidet má totiž dětský režim, při kterém je proud vody mírnější a nelze použít klyzma. K pohodlí přispívá i vyhřívané prkénko. Teplotu lze nastavit až na 42 stupňů Celsia. Trysky se po použití samy čistí.
   Na úplně všechny vymoženosti, jaké si už mohou dopřát Japonci, si však Češi asi ještě budou muset počkat, pokud nechtějí vydávat desítky tisíc za toaletu. Japonské záchody totiž měří i hmotnost, množství tuku v těle a krevní tlak.

  KV                                                        Ilustrační foto:photoxpress.com

Přihlášení