Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Správné elektrické nářadí

Správné elektrické nářadí

Na menší opravy si nemusíte hned pořídit velký strojový park. Pro začátek stačí příklepová vrtačka.

Pokud máte v úmyslu provádět později rozsáhlejší práce, můžete postupně dokupovat další elektrické nářadí.

Příklepová vrtačka vrtá do dřeva a kovu a se zapnutým příklepem také do zdiva. Doporučujeme vrtačku se dvěma rychlostními stupni. První stupeň má dostatečnou sílu na široké otvory a ke šroubování velkých šroubů; druhý stupeň slouží k vrtání otvorů o malém průměru.

Pokud je ve Vašem domě víc betonových stěn, použijte raději malé vrtací kladivo. Vrtací kladivo se proklepe téměř samo skrz nejtvrdší beton. Při nákupu dbejte na to, aby vrtací kladivo mělo funkci zastavení otáčení, abyste s ním mohli sekat.

K rychlému zašroubování a vyšroubování šroubů se vyplatí pořídit si akumulátorový šroubovák. Výrazně výkonnější jsou vrtací akumulátorové šroubováky – např. k montáži přístrojů nebo k výrobě nábytku.

Univerzálně použitelnou elektrickou pilou pro domácí použití je kmitací pila. Řeže dřevo, dřevěné materiály, jako jsou dřevotřískové desky, plasty a kovy. Kromě toho můžete místo pilového listu nasadit speciální čepel, kterou můžete řezat měkké materiály, jako jsou textilie, kůže a izolační hmoty.

Tip odborníka: Elektrické nářadí se často prodává v kufru jako sada s vhodným příslušenstvím. Tyto nabídky jsou cenově velmi výhodné.

 

Přihlášení