Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Postavte si skalku

Postavte si skalku                                                                

Pokud jste se pro skalku rozhodly a máte pro ní místo tak vám rádi poradíme jak na to.Rozhodně to není práce na chvilku a už vůbec ne práce lehká.

Pro začátek se musíte rozmyslet nad strukturou a velikostí skalky.Klidně si můžete skalku (váš nápad namalovat na papír),je to vždy lepší než stěhovat několikrát kameny sem a tam.I když se asi přestěhování kamenů nevyhnete.Skalka by měla vypadat přirozeně a vy jako tvůrce musíte být s vaším výtvorem spokojený. Pokud tomu ještě něco chybí tak si to v klidu rozmyslete. Skalka by měly být umístěná tak aby na ní šlo dopolední slunce - směrem k východu.

Vyberte si pokud možno pozemek s přiměřeným sklonem.
Terení úpravy tak budou co nejmenší a ušetříte si hodně práce.

Manipulaci s kameny a výstavbu skalky provádějte pouze za suchého počasí.Suché kameny se lépe nosí a teren tolik neklouže. Kameny použivejte pokud možno různorodé jak barvou tak typem. 

Nezapomeňte terén který jste si pro stavbu skalky vybraly dobře odplevelit.

Skalka nemusí být vždy nějaký obr.Může to být malý kousek zahrádky z kterého budete mít radost. 

Osazení roslinami provádějte po zralé úvaze.Jde vždy o to kolik času máte a nebo hodláte věnovat skalce.Pokud na skalku tolik času nemáte tak doporučuji vysadit nenáročné rostliny.

 

O rostlinách které budete osazovat na skalku je dobré vědět odkud a z jakého prostředí pocházejí a kde v přírodě rostou. Je to základ pro úspěch v pěstování.

Tento článek je pouze základním vodítkem, věřím že každý kdo si bude skalku stavět  svépomocí si s nástrahami poradí a přidá něco ze svých nápadů.  

           -m-                                        Zdroj foto:mojefoto.net

Přihlášení