Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Podlahové krytiny

Podlahové krytiny                                                                                 

Podlahové krytiny lze rozdělit do dvou kategorií: na textilní a netextilní krytiny. Mezi textilní krytiny patří koberce, vpichované textilie a také tkané a pletené koberce. Netextilní krytiny se dělí na tři skupiny: elastické krytiny (např. PVC, linoleum, korek), tuhé krytiny (laminát, parkety, palubky a dřevěné podlahy) a minerální krytiny (přírodní opracovaný kámen, teraco, dlaždice).

Volba podlahové krytiny často není pouze otázka peněz, ale závisí na tom, kde bude podlaha položena. Pro kuchyně a pracovny jsou velmi vhodné laminátové podlahy, dlaždice nebo linoleum. Linoleum má tu výhodu, že je teplé pro nohy a současně má protiplísňový účinek.

Pro koupelny a sprchy jsou lepší volbou dlaždice, mramor a přírodní kámen. Přírodní kámen je něco zvláštního: Každá deska je unikátní. Desky z jemné keramiky a dlaždice jsou směsí křemene, hlíny a živce. V kombinaci s podlahovým vytápěním je přírodní kámen a dlaždice ideální, protože jsou vynikajícími tepelnými vodiči.

Laminát nastoupil skutečnou triumfální cestu. Není drahý, výborně vypadá a snadno se čistí a pokládá.

Do ložnice a obývacího pokoje se hodí měkké koberce. Přispívají k útulné atmosféře, tlumí teplotu a kročejový hluk a rovněž se snadno čistí. Velmi kvalitní koberce z přírodních vláken mohou, pokud je o ně dobře pečováno, vydržet celý život - jsou však také většinou o něco dražší.

Předpokladem pro pokládání podlahových krytin je odpovídajícím způsobem připravený podklad. Staré podlahy často musí být překryty překládacími deskami, abyste získali dobrý podklad. Ostatně: Pokládání nové podlahové krytiny by mohlo být příležitostí k rekonstrukci celé podlahy. Tady byste měli zvážit, zda si na to nepozvete odborníky.

Přihlášení