Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Odstraňování škrábanců z dřevěných podlah, stolů a židlí.

Odstraňování škrábanců z dřevěných podlah, stolů a židlí.

Udělejte z nevzhledných dřevěných povrchů znovu pěkné: Díky několika trikům lze bez námahy odstranit škrábance a stopy opotřebení.

Oprava poškozeného povrchu dřevěné podlahy by neměla být nápadná. Použijte opravnou voskovou tyčinku s nejsvětlejším tónem a tubu barvy pro umělce, která odpovídá nejtmavšímu tónu vláken.

Poškozené místo nejdříve vyškrabte (nebo vysajte jemným nástavcem vysavače) a pak důkladně vyčistěte náhražkou terpentýnového oleje.

U hlubších škrábanců se doporučuje nanést šelak nebo vosk na dřevo ve vhodném barevném tónu. Plamenem zapalovače se hmota rozpustí a špachtlí se vtlačí do prohlubně. Po vyschnutí poškozené místo vyleštěte. Pak je ve většině případů nerozeznatelné.

V případě potřeby musíte trochu dokreslit vzor dřeva. Namočte štětec do barvy a otírejte ho tak dlouho, až je skoro suchý. Nyní natírejte dřevo, až celek tvoří jednotný vzor.

Aby oprava dlouho vydržela, jemným štětcem naneste zředěný konzervační lak.

U lehkých poškození velkých ploch (matný povrch, drobné škrábance) se doporučuje začít nejšetrnější metodou opravy. To znamená, že musíte nanést pouze voskové leštidlo, terpentýnový olej nebo fermež a pak vyleštit. Kromě toho se v Baumarktu prodávají retušovací tužky ve všech běžných barvách dřeva.

Přihlášení