Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Něco málo o hadech .Víte že ...

Něco málo o hadech .Víte že ...                                                            

Na světě existuje zhruba 2700 známých druhů hadů.Had podle délky může mít až 400 obratlů.Hadi jsou výborní lovci,kořist loví pomocí jedu a nebo škrcením.
Obvyklou potravou jsou ptáci a hlodavci.
Svojí potravu podle velikosti tráví i několik měsíců.430 z nich je jedovatých,a 250 dokáže usmrtit člověka.Za nejjedovatějšího suchozemského hada je považována pakobra australská,ve svých žlázách vyvine jed, který by najednou mohl zabít až  350 000 myší.Z mořských hadů je to vodnář Belcherův a vodnář  kobří.
Nejmenší had vypadá jako žížala.Je jím Leptotyphlops  bilineata žije pouze na ostrovech St.Lucia,Martiniku a Barbadosu. Zřídka  dorůstá přes 10 cm.
Největší had je anakonda velká,žije v Jižní Americe a na Trinidadu. Zatím největší exemplář byl dlouhý 915 cm a vážil 227kg.
Hadi ročně usmrtí 50 až 125 tisíc lidí.

Takhle napadají člověka: jsou velmi rychlí a útočí na jakoukoliv část lidského těla. Jejich jed dokáže člověka paralyzovat během pár vteřin. Kobry královské stříkají jed do lidských očí...Hadi napadají, jen když jsou v ohrožení. Pokud hada vyrušíte, je třeba pomalu a potichu ustupovat.

     -m-                                                       Ilustrační foto:mojefoto.net

Přihlášení