Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Montáž dřezu

Montáž dřezu

Výběr dřezů je obrovský. Přinejmenším rozhodování o základním rozměru dřezu a umístění odkapávacího plechu Vám ušetří existující přípojky vody. Montáž samotná pak už je skoro dětsky jednoduché.


1 Obvykle se dřez vsazuje přímo do pracovní plochy – nejlépe před montáží desky, protože to usnadní následující pracovní kroky. Při zjišťování správné pozice hraje také armatura důležitou roli. Pokud v dřezu není k dispozici vybrání, musíte vyřezat další otvor do pracovní desky.

2 Položte dřez dnem vzhůru do správné pozice na pracovní desce a vyznačte obrysy. Důležité: Linii řezu pro kmitací pilu posuňte o šířku okraje dovnitř. Před vyříznutím dbejte na to, aby pracovní plocha ležela správně. V každém rohu výřezu vyvrtejte otvor o průměru deset milimetrů a nasaďte kmitací pilu. Řežte opatrně, protože se pracovní deska může na tenkých stěnách snadno vylomit.

3 Před montáží dřezu naneste na řeznou plochu vhodný těsnicí tmel (například silikon). Tím se zabrání pozdějšímu pronikání vlhkosti a bobtnání pracovní desky.

 

Přihlášení