Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Malé seznámení se šrouby

Malé seznámení se šrouby                                                                  

Pokud stojíte v obchodě před regálem se šrouby, najdete zde nepřebernou nabídku pro každý účel. Většinou lze účel použití jednoduše určit podle tvaru hlavy šroubu.

1.Při práci se dřevem nebo dřevěnými materiály se používají především šrouby se zapuštěnou hlavou. Lze je zapustit rovně s povrchem součásti.

2.Šrouby s půlkulovou nebo čočkovou hlavou se používají především k upevnění kování, štítků a lišt. Při výrobě nábytku se částečně používají také šrouby s ozdobnou hlavou.

3.Kromě toho existují také šrouby s válcovou nebo šestihrannou hlavou, které lze utahovat klíčem na šrouby. Používají se pro upevnění dřevěných trámů.

4.Vratové šrouby mají kulovou hlavu se čtyřhranem jako protikus. Ten má zabránit protáčení šroubu během dotahování matice. Tento šroub lze znovu uvolnit pouze na straně matice. Vratové šrouby se používají převážně při práci se dřevem.

Vždy dbejte na to, abyste používali vhodný šroubovák (nebo) klíč. Nesprávným šroubovákem nelze uvolnit např. pevně usazené šrouby a v nejhorším případě mohou být zničeny.

 

Přihlášení