Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Levné, rychlé a krásné změny v bytě

Levné, rychlé a krásné změny v bytě

Zbavte se zbytečností ve vitrínkách
Začněte u obývacího pokoje, kde trávíte většinu času. Jestli máte pocit, že nenajdete na opravy a důkladný úklid energii, pak vězte, že právě byt, ve kterém se necítíte dobře, vám energii ubírá!Proto vám jí s každou změnou bude přibývat a v „novém“ bytě budete opravdu jako znovuzrození. Nemusí se jednat o velké investice, související s rozsáhlou rekonstrukcí bytu a nákladným projektem drahého architekta. Pracujte s rozmyslem. Zbavte se všeho, na co jste sáhli za poslední roky jen při utírání prachu, a to ještě s nevolí. Ať se jedná o hrnečky s jelínky, které jste dostali jako svatební dar, nebo sošku zakoupenou na dovolené od neodbytných prodavačů; bez soucitu všechno vyhodit, nebo ještě lépe se soucitem odnést do bazaru.

Odřenou skříň polepte tapetou
Zkuste vrátit na místo stolek, který jste před lety odsunuli, aby nepřekážel ve hraní, dnes již odrostlým dětem. Odřenou skříň polepte zajímavou samolepicí tapetou, bude jako nová. Pokud máte starší nábytek z masivu, pokrytý několika vrstvami oprýskané barvy, zkuste je odstranit a dřevo obrousit a přelakovat bezbarvým lakem. Ostříhejte květiny a zbavte je suchých listů, setřete prach z knih na poličce a pusťte se do detailů. Pořiďte si nové závěsy, a klidně rovnou dvoje, ať můžete barvy střídat podle nálady. Skvělým tipem jsou jak moderní posuvné panelové závěsy (mohou sloužit také k oddělení jednotlivých částí pokoje), tak lehoučké římské rolety. Ty rozhodně zútulní pokoj více, než obyčejné žaluzie a budou vypadat vkusněji, než přezdobené a vždy zaprášené těžké závěsy a záclony.

Houpací síť nepatří jen na zahradu
Chcete si už delší dobu koupit nové židle, ale teď zrovna počítáte každou korunu? Natáhněte přes staré židle barevné potahy – ekonomičtější a praktičtější řešení už ani být nemůže. Pro předělení dvou zón, například jídelny a obývacího pokoje, můžete použít ozdobný závěs. A že houpací síť patří jen na zahradu? Nesmysl! Zavěste ji ke stropu, osvětlete stojací lampou a každý den si naordinujte půl hodinky houpání s knížkou. Zapalte vonnou svíčku, uvařte čaj do oblíbeného hrnku a zima si na vás nepřijde.

V kurzu jsou tapety s výraznými vzory
Na stůl dejte ubrus či běhoun, ladící se závěsy, a vše doplňte atraktivními svícny nebo sezonní dekorací, jako je například adventní věnec. Zeď můžete nově vymalovat; nebojte s kombinace více barev. V kurzu jsou také tapety s výraznými vzory, které dodají pokoji jiskru a originalitu. Další možností, jak doslova během několika vteřin proměnit stěnu nebo okoukaný kus nábytku, je aplikace designových samolepicích dekorací z vinylu. Ty lze používat opakovaně snadno přilnou k jakémukoliv hladkému povrchu a na trhu jich je celá řada.

Do koupelny a kuchyně mozaikové dlaždičky
Existuje nepřeberné množství dlaždiček nejrůznějších dekorů a typů. Můžete vybírat celé dny a vytvářet nekonečně kombinací, ale stále to budou jen obyčejné dlaždičky. na jaké narazíte v každé koupelně nebo kuchyni. Pokud chcete něco originálního a stylového, co zcela jistě jen tak někde neuvidíte, sežeňte si rozbité dlaždičky (ve velkoobchodech vám kazové zboří dají zadarmo nebo za pár korun) a pusťte se do mozaiky. Poskládané střepy a střípky vypadají opravdu skvěle a lze jimi obložit koupelnu, kuchyni nebo třeba zeď na balkoně. Kousky mozaiky lze na stěnu lepit jednotlivě, ale zejména, pokud chcete vytvořit nějaký vzor, je pohodlnější si jej nanečisto sestavit na papíře, rozprostřeném na zemi, a teprve pak přenést po částech na zeď. K tomu se skvěle hodí samolepicí tapeta, kterou nalepíte na lícovou (glazurovanou) stranu úlomků. Rub pak namažte lepidlem na dlažbu, přiložte na místo a jakmile lepidlo zaschne, sloupněte z lícové strany tapetu. Mezery mezi úlomky, které by měly být přibližně stejně široké (cca 0,5 cm), vyplňte spárovací hmotou. Ještě mokrý tmel zarovnejte pomocí pravítka a zbytky, které zůstaly na mozaice, opatrně setřete vlhkým hadříkem. Pak už stačí jen počkat, až vše zaschne, mozaiku ještě jednou důkladně omýt od posledních pozůstatků spárovací hmoty a je to hotovo!

  KV  

Přihlášení