Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Koberce a PVC.Kam s tím starým?

Koberce a PVC.Kam s tím starým?

Jak se odklízí starý koberec? Objemný odpad se často nevyplatí. Zbytkový odpad je zčásti choulostivý: koberce s pěnovou vrstvou obsahují škodlivé látky a patří do zvláštního odpadu. Zeptejte se Vaší městské správy na otvírací dobu. Stejně tak jsou z domácího a zbytkového odpadu vyloučeny PVC-podlahové krytiny se zbytky nátěru, jakož i podlahy napadené houbou.


Zcela nalepit, nebo ne?

Žádný koberec neleží dobře na špinavém podkladu. Nerovnosti a trhliny se vyrovnají tmelem. Porézní podklad se ošetří hloubkovým podkladem. Existují tři metody položení: celoplošné nalepení spojí podlahu pevně s potěrem. Nevýhodou je nákladné odstranění krytiny. Pokud nemá být poškozena povrchová vrstva vespod, přichází v úvahu fixační lepidlo. Zvláště jednoduché je volné položení. Není použita žádná fixace, zato se okraje připevní oboustranným lepicím pásem. Vhodné pouze pro malé prostory do 20 metrů čtverečních.


Čištění koberců.

Pro všední den stačí výkonný vysavač. Na koberce jsou ideální modely s kartáči. Velmi důkladně čistí vysavače za mokra. V případě dvou nádrží, rotujících kartáčů a čističe nemá špína žádnou šanci. Alergici potřebují speciální modely s filtrovacím systémem. Jednou za rok se doporučuje velký úklid: nanést šampon na koberce, nechat nasáknout a vysát. Nejdůkladněji pracuje speciální přístroj i ten udělá konec se špínou a roztoči usazenými hluboko ve smyčkách – ideální živnou půdou pro alergie. 

 

Přihlášení